Wiadomości z Bytomia

Koszykarze Polonii Bytom liderem swojej grupy w II lidze

• Dodano: 2024-01-11 10:00

Podopieczni Mariusza Bacika koszykarze BS Polonia Bytom pokonali we wczorajszym, 10 stycznia meczu na szczycie II ligi koszykarskiej grupy C zespół Basket Hills Bielsko - Biała 72:65. Dzięki zwycięstwu niebiesko - czerwoni są nie tylko nadal niepokonanym zespołem u siebie, ale zostali również nowym liderem w swojej grupie.

BS Polonia Bytom pokonuje Basket Hills Bielsko-Biała

Poloniści od początku kontrolowali wczorajszy mecz i pewnie wygrali pierwsze trzy kwarty meczu, dzięki czemu prowadzili aż szesnastoma punktami 54 do 38. Tak wysokiego prowadzenia nie udało się utrzymać jednak bytomianom. W czwartej kwarcie rywale z Bielska - Białej zaczęli odrabiać straty do Polonii, która, mimo że przegrała ostatnią część meczu 18:27, całe spotkanie wygrała 72:65.

Warto dodać, że Paweł Bogdanowicz, którzy zdobył najwięcej - 21. punktów w całym spotkaniu, ostatnim rzutem w meczu zapewnił naszemu zespołowi mały punkt w bezpośrednich pojedynkach z zespołem z Bielska, dzięki czemu to Polonia Bytom jest liderem grupy C II ligi.