Wiadomości z Bytomia

Kontrole autokarów w Bytomiu

  • Dodano: 2020-06-26 07:15, aktualizacja: 2020-06-26 07:27

Okres wakacyjny to czas wyjazdów i podróży. W tym czasie policjanci bytomskiej drogówki będą zwracać szczególną uwagę na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Przed zaplanowaną wycieczką autokarową bardzo ważne jest sprawdzenie stanu technicznego oraz przygotowania pojazdu i kierowcy do podróży. W Bytomiu do prowadzenia tego typu kontroli służy parking przy ul. Killara 29, gdzie policjanci z drogówki sprawdzą każdy autokar, którego wyjazd zgłoszą organizatorzy wycieczki. Policjanci będą sprawdzać autokary pod względem sprawności technicznej i odpowiedniego wyposażenia, ale niemniej ważne jest sprawdzenie przygotowania kierowcy do przewozu osób. To czy jest trzeźwy, czy ma aktualne zaświadczenie przeprowadzenia badań lekarskich oraz, czy zarejestrowany na tachografie jego czas pracy nie został przekroczony.

Warto zadbać o taką kontrolę, pamiętając, że potrzebny do jej przeprowadzenia czas, to około 45 minut, więc przyjazd autokaru na miejsce kontroli trzeba zaplanować odpowiednio wcześniej. Policjanci proszą organizatorów o zgłaszanie potrzeby kontroli z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej kilka dni wcześniej. Zgłoszenie należy przesłać do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 74. Można również skontaktować się telefonicznie - od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 pod nr tel. 478533290 lub 112.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również