Wiadomości z Bytomia

Komputery dla dzieci z pieczy zastępczej

  • Dodano: 2020-10-19 13:30

289 komputerów, 23 rzutniki oraz 69 urządzeń wielofunkcyjnych trafiło do podopiecznych bytomskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domów dziecka oraz do dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych. Wiceprezydent Waldemar Gawron  przekazał dziś  (19 października) nowy sprzęt podopiecznym Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Powstańców Warszawskich.
 
Przedsięwzięcie zrealizował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który na ten cel pozyskał dotację w wysokości ponad miliona złotych w ramach projektu Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19.


 
Ostatnie miesiące pokazują nam jak ważne  w edukacji i nie tylko, jest odpowiednie wyposażenie  w sprzęt komputerowy.  Mam nadzieję, że bez względu na sytuację, w jakiej znajdzie się szkolnictwo w związku z pandemią, nowy komputery sprawią dzieciom radość i przede wszystkim pomogą im w nauce - mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.Warto wspomnieć, że nowe nabytki przekazane zostały dyrektorom placówek opiekuńczo – wychowawczych, prowadzącym rodzinne domy dziecka oraz rodzinom zastępczym na zasadzie bezpłatnego użytkowania do 30 listopada 2025 r.  Oprócz sprzętu elektronicznego do placówek trafiło także 10.480 jednorazowych maseczek, prawie 60 tysięcy sztuk rękawiczek i  setki litrów płynów dezynfekujących.
 
Projekt jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020, w ramach Działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, PI 9IV: Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym.

Komputery dla dzieci z pieczy zastępczej

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.