Wiadomości z Bytomia

Kolejny przypadek koronawirusa potwierdzony w bytomskim szpitalu! To kobieta w sile wieku!

 • Dodano: 2020-03-28 07:45, aktualizacja: 2020-03-31 13:23

Znamy już szczegóły dotyczące 10 nowych zakażeń koronawirusem w województwie śląskim. O 51 przypadkach w całej Polsce, w tym 10 w naszym regionie – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Tym samym bilans zachorowań w woj.śląskim wzrósł do 141.

W dobrym stanie jest kobieta w sile wieku, mieszkająca na terenie podlegającym powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Bytomiu (spoza Bytomia). Kobieta zachorowała poprzez kontakt z osobą zakażoną.

Podczas kwarantanny wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem u mężczyzny w sile wieku z powiatu bielskiego. Dodatni wynik pokazały też próbki pobrane od kobiety z jego najbliższego otoczenia. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkańcy, którzy leczą się teraz w domu, zakazili się najprawdopodobniej poza swoim domem.

W ciężkim stanie do szpitala zakaźnego w Tychach trafiła kobieta w starszym wieku. Po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego otoczenia kobieta była pod nadzorem gliwickiego sanepidu. Podczas kwarantanny domowej wystąpiły wyraźne i niebezpieczne objawy zakażenia Covid-19.

W dobrym stanie jest starszy mężczyzna z powiatu mikołowskiego. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, mężczyzna prawdopodobnie zakaził się podczas pobytu w sanatorium poza naszym województwem.

Trwa ustalanie źródła zakażenia w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu pszczyńskiego. Mieszkanka jest w szpitalu w Częstochowie.

W dobrym stanie jest kobieta w średnim wieku, która, jak ustalił sanepid w Sosnowcu, zakaziła się w miejscu pracy.

Również prawdopodobnie w pracy zakaził się mężczyzna w sile wieku, który w dobrym stanie zdrowia przebywa w domu. Sosnowieccy inspektorzy sanitarni ustalają dokładnie źródło epidemiologiczne.

Na zwolnieniu chorobowym był mężczyzna w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, kiedy zaczęły mu dokuczać mocne objawy koronawirusa. Trwa ustalanie źródła zakażenia mężczyzny, który pracuje w sektorze usługowym.

Dwa tygodnie temu z Francji wrócił starszy mężczyzna, który w dobrym stanie przebywa w izolacji domowej. Mężczyzna jest pod ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych w Gliwicach i pozostaje w kontakcie z lekarzem zakaźnikiem.

Zgodnie z danymi na 8.00 rano Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przebadała 2 655 próbek. W województwie śląskim hospitalizowanych jest 127 osób. 11 981 osób objętych jest kwarantanną, a 7 599 – nadzorem sanitarnym.

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Źródło: TVS

Komentarze (15)    dodaj »

 • Bytomianinm

  Nic nie wiecie w szpitalu górniczym będzie zarażonych conalmniej 50 osób z personelu a zarazili się nie od tej kobiety a od faceta który zmarł tydzień temu któremu nie zrobiono nawet testu

 • LG

  Będzie dobrze! Tylko za mało umiera... Im więcej umrze tym więcej pracy będzie - a im więcej pracy tym wyższe będą zarobki :)Czekamy na włoską ścieżkę!

 • Pepe

  Że twój mózg pracuje raczej nie poczebne ci specjalista ot głowę

 • Kama

  Moze chciałbyś byc pierwszy?

 • EC

  No gratuluje podejścia. W odpowiedzi zagadka: czym różni się mózg od rozumu?Mózg mają wszyscy. (za szkłem kontaktowym)

 • ...

  Serio?

 • koronawirus

  idę do Ciebie , ktoś se zarobi ...

 • Wirus

  Jestem za, tacy bezmuzgowcy jak ty nie są potrzebni

 • A. Kazmierczak

  jak można tak sarkastycznie w dobie takiego zagrożenia, tosz to chore, chwała Bogu że psychicznie a nie na koronowirusa

 • Maciora

  O ty luju

 • M.S

  Jako mieszkaniec koło zakaźnego ludzie stoją pod moją klatka schodowa że szpitala z okien pluja lecą różne odpadki pety. Jak ma być dobrze

 • Ika

  Prawda. Brak wychowania

 • ttt

  A składnie po polsku, co chciałeś powiedzieć?

 • Janko

  Dlaczego nie zgłosisz tego na policję. Przecież to jest karalne!

 • Bytomianka

  To nie ma żadnej ochrony..dla zdrowych ludzi .To kto bedzie za to odpowiedzialny to prezydent powinnien...zainteresować

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również