Wiadomości z Bytomia

Kolejne szkoły mają zielone pracownie

  • Dodano: 2018-12-27 09:15

Biochemiczna sfera w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektronicznych, Ocean wiedzy w Szkole Podstawowej nr 16 oraz Wymarzona planeta w Szkole Podstawowej nr 43  - to kolejne projekty dofinansowane w ramach projektu Zielone Pracownie realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zielone Pracownie to program zainicjowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Jego celem było dofinansowanie w formie dotacji najlepszych wniosków dotyczących utworzenia ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych.

Sala lekcyjna w ZSM-E przeszła generalny remont oraz została wyposażona w nowe sprzęty, między innymi dygestorium chemiczne, stół demonstracyjny laboratoryjny oraz meble. W ramach projektu zakupiono pomoce dydaktyczne oraz nowoczesny sprzęt multimedialny.

Lekcje przyrody, geografii czy chemii są atrakcyjniejsze także w SP 16 w Bobrku oraz SP 43 w Stolarzowicach Sala wyposażona została w nowoczesne pomoce dydaktyczne i ciekawie zagospodarowana. Każda z  placówek otrzymała po 30 tys. zł.

Warto wspomnieć, że na konkurs wpłynęło 127 wniosków, z czego 68 otrzymało dotację na łączną kwotę prawie 2 mln zł. Przy ocenie wniosków zwracano uwagę przede wszystkim różnorodność pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni, dostosowaną do grup wiekowych uczniów. Istotnym kryterium wyboru był także pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjność zaproponowanych rozwiązań.

Kolejne szkoły mają zielone pracownie


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również