Wiadomości z Bytomia

Kolejne remonty chodników za kwotę ponad 150 tys. zł

 • Dodano: 2020-12-04 06:30, aktualizacja: 2020-12-03 20:10

Zakończyły się remonty oraz modernizacje chodników w Miechowicach, Rozbarku, Szombierkach, Łagiewnikach, Stroszku, Osiedlu na Wzgórzu oraz w centrum, które realizowane były przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu.

W sumie wyremontowano łącznie kilkanaście chodników oraz naprawiono schody za ponad 150 tys. zł

W ramach prowadzonych prac wyremontowano chodnik i schody przy ul. Bławatkowej w Miechowicach za prawie 16 tys. zł, chodnik przy ul. Szymały – Osiedle na Wzgórzu za ponad 12 tys. zł, Spółdzielców między ul. Tysiąclecia a Marszałka Rydza-Śmigłego za ponad 24 tys. zł oraz Krupińskiego za prawie 15 tys. zł.

Remonty chodników wykonano także przy ul. Wrocławskiej na wiadukcie za prawie 24 tys. zł, Alei Legionów za około 21 tys. zł, Armii Krajowej za prawie 11 tys. zł oraz ul. Skrajnej, Reptowskiej, Smółki i Piekarskiej na łączną kwotę ponad 32 tys. zł.

Warto dodać, że w ostatnim czasie to już kolejne remonty i modernizacje chodników i schodów, jakie realizuje MZDiM. Przypomnijmy, że we wrześniu oddano do użytku wyremontowane chodniki przy ul. Morcinka, Romanowskiego i Ściegiennego, schody przy ul. Hlonda i Wojciechowskiego oraz 3 nowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych przy ul. Oświęcimskiej za łączną kwotę ponad 140 tys. zł.

Kolejne remonty chodników za kwotę ponad 150 tys. zł

Komentarze (2)    dodaj »

 • Mieszkanka ul. Adolfa Piątka

  Mieszkam na ul. Adolfa Piątka - szombierki. Nie wiem kto decyduje o remontach chodników ale niech ten ktoś przejdzie się właśnie ta ulicą i zobaczy jaki tam jest stan chodników. Bo z tego co się orientuję to jest zrobiony chodnik tylko po jednej stronie i do tego tylko do połowy ulicy na prośbę jednego z naszych "wspaniałego" radnego. Pozdrawiam. Połamania nóg.

  • Mieszkanka ul. Adolfa Piątka
   2020-12-05 22:34
  • odpowiedz
 • Jack

  Gdzie pani widziała te nowe chodniki na Piekarskiej!? To najbrzydsza chyba ulica w mieście. Jeszcze do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego jakoś tam wygląda ale dalej to już lepiej nie mówić..Można kręcić film wojenny. Na chodnikach są stare kruszące i dziurawe płyty!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również