Wiadomości z Bytomia

Kolejna bytomska inwestycja doceniona

  • Dodano: 2018-08-27 09:15

Wykonana w ubiegłym roku renaturyzacja parkowego strumyka, zdobyła uznanie podczas ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku 2017.

Przeprowadzone w ubiegłym roku prace związane z rewitalizacją Fazańca obejmowały roboty budowlane związane z regulacją i przywróceniem do stanu naturalnego strumyka płynącego po zachodniej stronie parku wraz z nasadzeniem roślin nadwodnych, a także pielęgnację drzewostanu.

Przebudowano m.in. sześć przepustów oraz wybudowano pięć nowych mostków. Dodatkowo przy brzegach posadzono ponad 3 tysiące roślin nadwodnych. Warto podkreślić, że realizowane przez Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej od kilku lat działania rewaloryzacyjne sprawiły, że Park Fazaniec jest piękniejszy i chętniej odwiedzany nie tylko przez mieszkańców Bytomia.

Zabytkowy Park Fazaniec był jednym z pierwszych prywatnych parków na Górnym Śląsku, który w latach dwudziestych XIX w. został udostępniony pracownikom okolicznych kopalń i mieszkańcom osiedli górniczych. Przez lata był i nadal jest ulubionym miejscem spacerowym mieszkańców Szombierek.

Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, nagrodę odebrała 24 sierpnia dyrektorka MZZiGK Ewa Nazarewicz.

To nie pierwsze wyróżnienie dla Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej w ramach konkursu Modernizacja Roku. Na swoim koncie ma bowiem wiele nagród m.in. za liczne zielone inwestycje w zabytkowym Parku Miejskim.


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.