Wiadomości z Bytomia

Kobiecość na płótnie. Wyjątkowa wystawa w Bytomiu!

  • Dodano: 2025-03-14 10:45

W Klubie Garnizonowym w Bytomiu otwarto wyjątkową wystawę malarską, której motywem przewodnim jest kobiecość. Seniorzy z Bytomskiego UTW zaprezentowali 16 obrazów pełnych pasji i emocji.

Kreatywność nie zna wieku

W Klubie Garnizonowym Sił Powietrznych przy ul. Czarnieckiego 12 otwarto kolejną wyjątkową wystawę prac artystów z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestnicy zajęć malarskich, prowadzonych przez Martę Hawlicką, zaprezentowali swoje najnowsze dzieła poświęcone kobiecości.

16 obrazów - jeden temat: kobieta

Ekspozycja składa się z 16 prac wykonanych akrylami na blejtramach o wymiarach 50x50 cm.

– To obrazy malowane farbami akrylowymi na blejtramach 50x50, które zostały przygotowane specjalnie na wystawę w klubie wojskowym – mówi plastyczka Marta Hawlicka,  która od 18 lat prowadzi koło plastyczne przy Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Wernisażowi towarzyszył wyjątkowy program artystyczny. Wystąpili członkowie grupy muzycznej 60-tka, a także odbyło się czytanie fragmentów literatury pięknej. To wydarzenie pokazało, że sztuka seniorów to nie tylko obrazy, ale również muzyka i literatura, tworzące spójną, pełną emocji całość.

Wystawa dostępna do końca marca

Miłośnicy sztuki mogą podziwiać ekspozycję w Klubie Garnizonowym do końca miesiąca. Wystawa jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00–14:00. To doskonała okazja, by zobaczyć, jak pasja i talent dojrzewają z wiekiem, ukazując piękno kobiecej natury na płótnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również