Wiadomości z Bytomia

Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień drogowych na ul. Świętej Elżbiety w Bytomiu

  • Dodano: 2020-02-20 11:00

Kolejna ulica z Funduszu Dróg Samorządowych będzie przebudowana.

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety muszą spodziewać się utrudnień drogowych. W najbliższy piątek, 21 lutego rozpoczyna się przebudowa tej ulicy, która będzie kosztować łącznie ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Ulica Świętej Elżbiety łączy w Karbiu ul. Konstytucji z ul. Worpie.

W ramach prowadzonych prac przebudowana zostanie ulica, chodniki, zieleńce oraz prowadzone będą roboty związane z regulacją urządzeń sieci podziemnej.

Prace drogowe rozpoczną się już w piątek, 21 lutego i w związku z tym kierowców czekają utrudnienia drogowe

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu od godz. 9.00 /21 lutego/ wprowadzi czasową organizację ruchu na ul. Świętej Elżbiety. Prace zostały podzielone na 4 etapy robót, a  w każdym z etapów ulica św. Elżbiety na długości prowadzonych robót będzie drogą bez przejazdu od strony ul. Konstytucji. Natomiast od strony ul. Worpie na długości prowadzonych robót ul. św. Elżbiety będzie drogą jednokierunkową.

W pierwszej kolejności wykonawca przystąpi do robót na odcinku od skrzyżowania z ul. Worpie do wysokości posesji nr 6, po kolei zawężając najpierw jedną stronę jezdni, a następnie drugą. W kolejnym etapie wykonawca będzie realizował przebudowę na odcinku od wysokości posesji nr 6 do skrzyżowania z ul. Czackiego. Dla kierowców jadących ul. Konstytucji zarówno od strony dzielnicy Bobrek jak i od strony ul. Miechowickiej zaplanowano objazd do ul. św. Elżbiety poprowadzony przez ul. Worpie.

Utrudnienia drogowe mogą potrwać do 15 sierpnia 2020 roku. Prosimy o zachowanie ostrożności oraz o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marcin

    A czy ktos orientuje sie dla czego nie mozna zawracac przy wjezdzie na stację paliw wyskakuje zawsze szalony wulkanizator i drze gębę na kierowców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.