Wiadomości z Bytomia

Karol Pietruszka mistrzem Europy w Taekwon-do

• Dodano: 2024-04-22 12:15

Rewelacyjnie spisał się Karol Pietruszka, zawodnik Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do „Sonso” na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do, które między 17 a 21 kwietnia rozegrano w Lublinie. Nasz zawodnik nie tylko sięgnął po złoty medal i tytuł mistrza Europy w konkurencji indywidualnych układów formalnych mężczyzn stopni IV-VI Dan, ale również w konkurencji układów formalnych IV-VI Dan wywalczył drużynowo srebrny medal i tytuł wicemistrzowski.

Karol Pietruszka jest medalistą turniejów regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Jego specjalizacja to układy formalne. W 2023 roku wywalczył złoty medal na Międzynarodowym Turnieju Mazovia Masters Cup, srebrny medal w Pucharze Europy oraz w Grand Prix Polski, a także ma na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Polski.

W 2024 roku Pietruszka w Pucharze Polski Seniorów, Juniorów i Adapted (osób z niepełnosprawnościami) wywalczył srebrny medal i wicemistrzostwo Pucharu Polski w konkurencji indywidualnych układów mistrzowskich kategorii IV - VI Dan.

Gratulujemy kolejnego sukcesu naszemu zawodnikowi.