Wiadomości z Bytomia

Kadra narodowa dżudo trenuje w Bytomiu

  • Dodano: 2023-06-28 11:30

Od 22 do 29 czerwca w Bytomiu trwa zgrupowanie kadry narodowej dżudo mężczyzn i kobiet. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w Polsce trenują w nowoczesnej hali GKS Czarni Bytom przy ul. Łużyckiej, jednym z najlepszych ośrodków judo w kraju.

W ośrodku Czarnych sportowcy ładują akumulatory przed Drużynowymi Mistrzostwami Europy w zespołach mieszanych, które odbędą się 1 lipca w Krynicy-Zdroju w ramach Igrzysk Europejskich.

- Zdecydowaliśmy się na zgrupowanie w Bytomiu, bo znajduje się tutaj jeden z najlepszych ośrodków dżudo w kraju. Przy Łużyckiej mamy świetne warunki, jest przestrzenna hala, mamy na miejscu siłownię, a w pobliżu Park Miejski, w którym biegamy - zaznacza Paweł Zagrodnik, były świetny zawodnik Czarnych, który jest trenerem reprezentacji Polski kobiet.

Kadra narodowa judo trenuje w Bytomiu

W kadrze czołową zawodniczką jest bytomianka Beata Pacut-Kłoczko, mistrzyni Europy i brązowa medalista mistrzostw świata oraz Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik, medalistka MŚ i ME. Pacut-Kłoczko w Drużynowych Mistrzostwach Europy drużyn mieszanych nie wystartuje, bo w jej kategorii wagowej 78 kg nie będzie prowadzona rywalizacja.

W kadrze narodowej mężczyzn, której trenerem jest Azer Rashad Hasanov, czołowym zawodnikiem jest Kacper Szczurowski, który w tym roku zdobył brązowy medal w +100kg w Pucharze Świata w Rzymie. Szczurowski wystąpi w Drużynowych Mistrzostwach Europy, podobnie jak zawodnik Czarnych Paweł Drzymał.

We wtorek reprezentantów odwiedzili na treningu zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras i prezes Czarnych Małgorzata Wilk.

judo bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również