Wiadomości z Bytomia

Już dziś policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - NURD

  • Dodano: 2023-02-17 06:00, aktualizacja: 2023-02-16 17:28

Już w piątek 17 lutego na terenie całego kraju policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”.

Również na ulicach naszego miasta bytomska drogówka od wczesnych godzin porannych, przez cały dzień będzie prowadzić wzmożone kontrole, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym, rowerzystom, użytkownikom hulajnóg elektrycznych.

Już dziś policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - NURD

Działania krajowe „NURD” zostaną przeprowadzone przez bytomską drogówkę już w piątek 17 lutego. Akcja dotyczy niechronionych uczestników ruchu drogowego i potrwa przez cały dzień. Działania mają na celu dyscyplinowanie zarówno kierujących, jak i pieszych.

Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie w ruchu drogowym dla pieszych, ale i rowerzystów, czy korzystających z hulajnóg elektrycznych. W przeprowadzanej akcji wykorzystany zostanie specjalistyczny sprzęt, między innymi laserowe mierniki prędkości - informują policjanci z Bytomia.

Stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również