Wiadomości z Bytomia

Jubileuszowy mecz oldbojów z księżmi Dekanatu Bytomskiego

  • Dodano: 2019-04-29 09:45

Po raz pierwszy zagrali ze sobą w 1990 roku i nadal kontynuują to wyjątkowe sportowe wydarzenie. Mowa o meczu piłkarskim oldbojów z księżmi, który w najbliższy piątek, 3 maja o 16.00 zostanie rozegrany na stadionie miejskim przy ul. Frycza Modrzewskiego.

Będzie to już 30. spotkanie obydwu zespołów

Pierwsze spotkanie pomiędzy oldbojami Szombierek a księżmi Dekanatu Bytomskiego w 1990 roku wygrali księża 4:1. W dotychczasowej historii spotkań oldboje Szombierek triumfowali 17-krotnie. Na swoim koncie kilka zwycięstw mają również księża z Dekanatu Bytomskiego. 

W ubiegłym roku lepsi na stadionie przy Frycza-Modrzewskiego okazali się oldboje Szombierek, którzy wygrali z księżmi aż 5:1

Jakim wynikiem zakończy się piątkowe spotkanie? O tym przekonają się kibice, których zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, jakie co roku odbywa się w Bytomiu – Szombierkach. Warto dodać, że w drużynie oldbojów zagra prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że drużyna odlbojów Szombierek Bytom powstała formalnie w 2008 roku. Pierwszym trenerem drużyny został Stanisław Cygan, obecnie trenerem jest Jacek Ziomek. Zespół wspomagają również kierownik drużyny Piotr Bula, kapitan drużyny Krzysztof Woźniak, zaś honorowym prezesem drużyny oldbojów jest Antoni Czerniakiewicz.

Drużyna odbywa regularne treningi w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca o godz. 10:00 na stadionie miejskim przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Oldboje Zielonych reprezentują klub Szombierek Bytom w meczach towarzyskich i w turniejach oldbojów. Zaliczyć do nich można spotkania księża-oldboje, organizację Turnieju im. Andrzeja Motyki, a także inne imprezy charytatywne i skierowane dla dzieci i młodzieży.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również