Wiadomości z Bytomia

Jest przetarg na projekt "6 dla Stroszka"

  • Dodano: 2020-06-24 06:45, aktualizacja: 2020-06-24 07:02

Miejsca wypoczynku dla mieszkańców, nowy plac zabaw, siłownia plenerowa i wybiegi dla psów – to tylko część inwestycji, które będą realizowane w Stroszku w ramach ubiegłorocznego Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ruszyło postępowanie przetargowe, a otwarcie ofert zaplanowano na 7 lipca

Przypomnijmy, że na projekt złożony przez mieszkańców Stroszka zagłosowało 1791 osób, a sama inicjatywa jest doskonałym przykładem jak udana i efektywna może być współpraca lokalnej społeczności. Na "6 dla Stroszka”
złożyło się bowiem sześć różnych pomysłów złożonych przez kilku wnioskodawców, którzy w procesie weryfikacji zdecydowali się połączyć siły, zgłaszając swe pomysły pod jednym wspólnym tytułem.  
 
W ramach projektu mają powstać dwa place zabaw przy ul. Gwarków Tarnogórskich oraz przy ul. Hlonda, ścianka do graffiti przy ul. Strzelców Bytomskich (wzdłuż ul. Sikorskiego), siłownia na wolnym powietrzu przy Szkole Podstawowej nr 32.

Nie zabraknie też nowych nasadzeń oraz innych elementów małej architektury

Powstaną też dwa wybiegi dla psów – u zbiegu ul. Strzelców Bytomskich i Sikorskiego oraz przy ul. Hlonda. Wybiegi mają mieć po 1000 mkw., a całość wyposażona będzie w ogrodzenie regulowane drążki do przeskoków, tunel i inne elementy, które spotkać można na wybiegach z prawdziwego zdarzenia.

 Koszt tej inwestycji to ok. 1 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również