Wiadomości z Bytomia

Jak udzielać pierwszej pomocy? Uczniowie szkół ponadpodstawowych sprawdzą umiejętności

  • Dodano: 2023-02-14 06:30, aktualizacja: 2023-02-13 18:53

Uczniowie szkół ponadpodstawowych sprawdzą swoje umiejętności w II Śląskich Mistrzostwach w Pierwszej Pomocy. Mistrzostwa odbędą się w czwartek, 16 lutego w Bytomiu. Pozoracje do zadań zostaną przeprowadzone na terenie strażnicy OSP Sucha Góra, w Suchogórskim Labiryncie Skalnym oraz w Parku Grota. W pierwszych mistrzostwach, które odbyły się maju 2022 roku, bytomska młodzież zajęła 3. miejsce.

Przed nami II Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy - edycja zimowa, które będą sprawdzianem dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Uczestnicy mistrzostw - organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Suchej Górze oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu - będą musieli wykazać się znajomością zasad pierwszej pomocy oraz zademonstrować, jak potrafią swoje umiejętności wykorzystać w praktyce.

Trzynaście drużyn powalczy o medale

- W trakcie mistrzostw uczniów czeka między innymi sprawdzian z umiejętności oceny stanu osoby poszkodowanej, jej czynności życiowych oraz doznanych obrażeń - przyznaje Grzegorz Sojka, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Górze. - W pięciu konkurencjach udział weźmie trzynaście drużyn z województwa śląskiego. Otrzymaliśmy więcej zgłoszeń, ale niestety, ze względu na trudne warunki atmosferyczne, nie mogliśmy przyjąć więcej zespołów - dodaje Grzegorz Sojka.

II Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy rozpoczną się w czwartek, 16 lutego o godz. 8:30 i będą trwać do 14:30, a na godz. 15:30 planowane jest uroczyste zakończenie.

Pozoracje do zadań zostaną przeprowadzone na terenie strażnicy OSP Sucha Góra, w Suchogórskim Labiryncie Skalnym oraz w Parku Grota.

Bytomska młodzież w czołówce

W maju poprzedniego roku na terenie Sport Doliny w Bytomiu odbyły się I Śląskie Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy - edycja letnia. W zawodach rywalizowało 16 drużyn, a najlepszą wiedzą, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami wykazali się uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Szybińskiego z Cieszyna, którzy wyprzedzili w mistrzostwach drużyny: Zespołu Szkół Leśnych i Ekonomicznych w Brynku - II miejsce oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu - III miejsce.

zawody pierwsza pomoc

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również