Wiadomości z Bytomia

Jak otworzyć kolej na mieszkańców? W Bytomiu trwają spacery badawcze

  • Dodano: 2023-05-12 10:00

W 2025 roku rozpoczną kursowanie pociągi na trasie Tarnowskie Góry - Bytom - Katowice. Wcześniej projektowane będzie otoczenie nowych stacji kolejowych. Mieszkańcy Bytomia biorą udział w spacerach badawczych, podczas których mówią o rozwiązaniach, dzięki którym przejście na pociąg będzie wygodne i bezpieczne. Spacery organizuje Metropolia GZM.

PKP Polskie Linie Kolejowe budują nowe tory i perony Kolei Metropolitalnej. Po zakończeniu inwestycji zmieni się lokalizacja kilku stacji i powstaną nowe (Chorzów Uniwersytet, Bytom Stroszek, czyli przesunięta dawna stacja „Bytom Północny” oraz Tarnowskie Góry Osada Jana). Powrót pociągów na tę linię i wprowadzone dwa lata temu połączenie Bytom-Gliwice ułatwią szybkie i wygodne podróże w kilku kierunkach - w stronę Gliwic, Bytomia, Chorzowa, Katowic, Tarnowskich Gór, Lublińca oraz lotniska i dalej, w kierunku Zawiercia i Częstochowy.

We wtorek, 9 maja spacer badawczy odbył się w Stroszku, dzień później w Karbiu, a w czwartek, 11 maja odbędzie się w Rozbarku (w rejonie stacji jeszcze nieistniejącej). Ostatni spacer badawczy zaplanowany jest 16 maja na stacji głównej w Bytomiu.

Jak się zapisać na ostatni spacer?

Formularz rejestracyjny jest dostępny TU. Liczba miejsc jest ograniczona. Spacery odbywają się w grupie 10 osób w godzinach 17:30-19:30. Każda z osób, która zostanie zakwalifikowana do udziału w spacerach, otrzyma indywidualnie potwierdzenie z informacją o dokładnym miejscu rozpoczęcia spaceru.

Spacery badawcze organizowane są w ramach projektu „Jak otworzyć kolej na mieszkańców”. Projekt jest realizowany przy wsparciu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) i Komisji Europejskiej we współpracy Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i Spółdzielni Socjalnej FADO.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również