Wiadomości z Bytomia

Bytom: Rowerzysta potrącił pieszą. 63-latka trafiła do szpitala

  • Dodano: 2023-05-12 07:30, aktualizacja: 2023-05-11 19:59

Kryminalni z komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego na ulicy Strzelców Bytomskich, które miało miejsce w środę. Młody mężczyzna jadąc rowerem po chodniku potrącił kobietę. 63-latka z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach ruchu drogowego.

W środę po godzinie 18:00 oficer dyżurny bytomskiej policji został poinformowany o potrąceniu pieszego. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze drogówki. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 25-latek jadąc rowerem po chodniku potrącił pieszą wchodzącą na chodnik. 63-latka z obrażeniami trafiła do szpitala. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają śledczy z komendy.

Potrącenie pieszego

Jak przypominają bytomscy mundurowi, zgodnie z Ustawą Prawo o Ruchu Drogowym rowerzysta może jechać chodnikiem tylko  w przypadku kiedy:

  • opiekuje się osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem,
  • szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów,
  • warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła),
  • przed chodnikiem umieszczono znak "droga dla pieszych" (C16) z tabliczką "nie dotyczy rowerów" (T22).

Komentarze (1)    dodaj »

  • Janusz

    Witam, jestem kierowcą od 55 lat, rowerzystą od 63 lat i jak każdy pieszym. Czasami jadę rowerem po chodniku bo jako kierowca wiem jak niebezpieczna jest jazda rowerem po ulicy, w mieście takim jak Bytom gdzie praktyczni jest brak ścieżek rowerowych. Wystarczy przekroczyć granicę Rudy Śląskiej gdzie przez wszystkie dzielnicy jest kilkadziesiąt kilometrów ścieżek rowerowych. Wybudowano ścieżki rowerowe nie czekając na unijne środki. Nie od dziś wiadomo jak niekompetentne są władze Miasta Bytomia. Ubolewam nad tym że rowerzysta po potrącił pieszą na chodniku bo nie powinno się to zdarzyć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również