Wiadomości z Bytomia

Jak optymalnie zarządzać wielkimi halami?

  • Dodano: 2018-01-22 13:15

Hala magazynowa to nie tylko budynek, czy przestrzeń magazynowa. W pewnym sensie to żywy organizm, który wymaga stałego nadzoru i kontroli. Trzeba mieć świadomość tego, że ogromna ilość ruchomości i towarów znajdujących się w magazynie wymaga odpowiedniego zarządzania. Dlatego też nowoczesne rozwiązania w tym zakresie pozwalają nie tylko na skuteczne inwentaryzowanie zgromadzonego towaru ale przede wszystkim usprawniają ruch w całym magazynie.

Pracuj mądrze.

Ideą skutecznego zarządzania magazynem jest to, by jego obsługa była przede wszystkim prosta, szybka i intuicyjna. Dzięki skutecznej organizacji możliwe jest zapewnienie odpowiedniego zaopatrzenia w zapasy, zapewnić najlepszą obsługę i stałe uzupełnianie braków w stanach magazynowych. Wszystko to przyśpiesza operacje wewnętrzne i tym samym skutecznie kontrolować przepływy. W celu umożliwienia tak skutecznego zarządzania magazynem konieczne jest przede wszystkim zagwarantowanie odpowiedniego sytemu, który będzie wyręczał administratora w wielu podstawowych czynnościach. Każdy współczesny magazyn, chcąc pozostać w gronie nowoczesnych musi posiadać odpowiednie oprogramowanie magazynowe.
Wybór systemu magazynowego jest uzależniony od tego, jakich funkcji od niego oczekujemy, a tym samym należy brać po uwagę przeznaczenie samego magazynu. Warto przy tym pamiętać, że co do zasady, magazyny są zarządzane przez firmy, które są właścicielem hali magazynowej. Tym samym warto brać pod uwagę możliwość połączenie w jednym systemie zarządzania całym przedsiębiorstwem oraz przestrzenią magazynową. Dzięki temu możliwe jest dodatkowe ograniczenie czasu potrzebnego do prawidłowego zarządzania co znacząco przyśpiesza cały proces sprzedaży bądź montażu.

Sprawne zarządzanie z firmą Depenbrock Polska

Zarządzanie przez ulokowanie.


Podobnie jak budowę samej hali magazynowej, tak i zarządzanie jej przestrzenią musi zostać prawidłowo zaprojektowane. Należy przy tym uwzględniać takie elementy, jak przepływ materiałów i cechy charakterystyczne dla danego magazynu i znajdujących się w nim ruchomości.
Zasadniczym kryterium jest jednak lokalizacja. Pozwala ona określić zarówno rzeczywistą pojemność przestrzeni magazynowej, jak i sposób pracy. Niezależnie jednak od przyjętej metody lokalizacji produktów, niezbędnym dla prawidłowej pracy magazynu elementem jest właściwe opisywanie i wprowadzanie do systemu miejsca położenia danego towaru. Pozwala to na efektywne zarządzanie miejscem magazynowym i wpływa pozytywnie na skuteczność pracy przez podniesienie jej efektywności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.