Wiadomości z Bytomia

Hubert Hurkacz pożegnał się z Mistrzostwami Polski w tenisie ziemnym

  • Dodano: 2020-07-17 09:15

Rozstawiony z numerem 1. Hubert Hurkacz pożegnał się z Mistrzostwami Polski w tenisie ziemnym, które rozgrywane są na kortach w Bytomiu. Zajmujący 29. miejsce w rankingu WTA Hurkacz przegrał w czwartek z 17-letnim Maksem Kwaśnikowskim.

Do ćwierćfinału awansował również Wojciech Marek oraz Magdalena Fręch

Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie ziemnym to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w naszym kraju. Do tej pory aż czterokrotnie mistrzostwa – w 1983, 1985, 1995 i 1999 roku – odbyły się w naszym mieście. Teraz ponownie w Bytomiu możemy oglądać na kortach Górnika najlepszych tenisistów i tenisistki. Impreza potrwa do 19 lipca, a pula nagród wyniesie aż 200 000 zł.

Warto dodać, że w deblu wśród kobiet do półfinału awansowały dwie reprezentantki Górnika Bytom: Magdalena Hędrzak w parze z Joanna Zawadzką (UKS ACT Sport Tarnów) oraz Magdalena Fręch w parze z Martyną Kubką (Górniczy Klub Tenisowy Nafta Zielona Góra).

Wśród mężczyzn niestety żaden z bytomskich tenisistów nie zdołał awansować do półfinału

Przypomnijmy, że półfinały imprezy zaplanowano na 17-18 lipca, zaś mecze finałowe 18 i 19 lipca. Mecze Mistrzostw Polski będzie na żywo transmitować Polsat. Od wtorku, 14 lipca mecze z kortu centralnego będzie można oglądać codziennie.

Wyniki można śledzić również na stronie Polskiego Związku Tenisowego

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.