Wiadomości z Bytomia

Hubert Hurkacz pożegnał się z Mistrzostwami Polski w tenisie ziemnym

  • Dodano: 2020-07-17 09:15

Rozstawiony z numerem 1. Hubert Hurkacz pożegnał się z Mistrzostwami Polski w tenisie ziemnym, które rozgrywane są na kortach w Bytomiu. Zajmujący 29. miejsce w rankingu WTA Hurkacz przegrał w czwartek z 17-letnim Maksem Kwaśnikowskim.

Do ćwierćfinału awansował również Wojciech Marek oraz Magdalena Fręch

Narodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie ziemnym to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w naszym kraju. Do tej pory aż czterokrotnie mistrzostwa – w 1983, 1985, 1995 i 1999 roku – odbyły się w naszym mieście. Teraz ponownie w Bytomiu możemy oglądać na kortach Górnika najlepszych tenisistów i tenisistki. Impreza potrwa do 19 lipca, a pula nagród wyniesie aż 200 000 zł.

Warto dodać, że w deblu wśród kobiet do półfinału awansowały dwie reprezentantki Górnika Bytom: Magdalena Hędrzak w parze z Joanna Zawadzką (UKS ACT Sport Tarnów) oraz Magdalena Fręch w parze z Martyną Kubką (Górniczy Klub Tenisowy Nafta Zielona Góra).

Wśród mężczyzn niestety żaden z bytomskich tenisistów nie zdołał awansować do półfinału

Przypomnijmy, że półfinały imprezy zaplanowano na 17-18 lipca, zaś mecze finałowe 18 i 19 lipca. Mecze Mistrzostw Polski będzie na żywo transmitować Polsat. Od wtorku, 14 lipca mecze z kortu centralnego będzie można oglądać codziennie.

Wyniki można śledzić również na stronie Polskiego Związku Tenisowego

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.