Wiadomości z Bytomia

Finał XXIV Powiatowego Konkursu Historii Bytomia za nami!

  • Dodano: 2024-06-13 12:45

Za nami już kolejna edycja Powiatowego Konkursu Historii Bytomia, w którym udział wzięli uczniowie bytomskich szkół. Tym razem miłośnicy historii naszego miasta zmierzyli się z dziejami średniowiecznego Bytomia. W konkursie rywalizowało 124 uczniów ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz specjalnych. Wczoraj 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 9 poznaliśmy laureatów konkursu we wszystkich kategoriach wiekowych.

124 uczniów na konkursie

Konkurs podzielono na cztery kategorie wiekowe, a w eliminacjach wzięły udział 62 pary, czyli 124 uczniów, którzy musieli zmierzyć się z testami pisemnymi o różnej skali trudności. Z pytaniami najlepiej poradzili sobie w kategorii szkół podstawowych /klasy III-V/, Zuzanna Karkocha i Leon Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu, zaś z klas VI-VIII zwycięzcami konkursu zostali Helena Weiss i Antoni Watoła ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu.

Z kolei w kategorii szkół specjalnych najlepszą wiedzą wykazali się Joanna Bukwald i Daria Hepa z Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 8 w Bytomiu, a w kategorii szkół ponadpodstawowych Leon Szubert i Kajetan Watoła z IV Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu.

Organizowany w Bytomiu od 2000 roku

Powiatowy Konkurs Historii Bytomia organizowany jest w naszym mieście od 2000 roku. Jego celem jest promocja historii naszego miasta wśród uczniów bytomskich szkół, którzy co roku zmagają się z innym tematem poświęconym dziejom Bytomia. W tym roku tematem przewodnim konkursu były dzieje średniowiecznego Bytomia.

Organizatorami konkursu są: Małgorzata Włudzik – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu oraz Piotr Werner – doradca metodyczny historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Konkurs wspierali również: Katarzyna Zakrzewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 9 w Bytomiu, Marzena Maćkowiak-Simlot – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Bytomiu, a także Agnieszka Biernacka – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 43 w Bytomiu.

Patronat nad XXIV edycją Powiatowego Konkursu Historii Bytomia objął prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, Towarzystwo Miłośników Bytomia i Muzeum Górnośląskie w Bytomiu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również