Wiadomości z Bytomia

Miłość na całe życie: Bytom uhonorował pary z wieloletnim stażem małżeńskim

  • Dodano: 2024-06-13 12:30

Jubileusz 60, 65- oraz 70-lecia zawarcia związku małżeńskiego świętowało w środę, 12 czerwca kilkadziesiąt dostojnych par. Z jubilatami spotkali się prezydent Mariusz Wołosz oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Nowak.

Połączyła ich miłość

Tajemnicę długotrwałych małżeństw odkryły aż 34 pary, z którymi prezydent Mariusz Wołosz spotkał się w Restauracji Świetlik. Diamentowe gody, czyli 60. rocznicę ślubu obchodzili: Lucyna i Stanisław Adamczewscy, Małgorzata i Andrzej Banasiowie, Janina i Sylwester Derdowie, Maria i Ryszard Jaguccy, Elfryda i Bolesław Jonkowie, Urszula i Ginter Kaintochowie, Ewelina i Konrad Korfanty, Barbara i Adam Kozakowie, Jadwiga i Zygmunt Krzemieniowie, Magdalena i Paweł Kubicielowie, Krystyna i Jan Kuce, Janina i Jan Laszczykowie, Maria i Klaus Leskowie, Jadwiga i Roman Mozołowie, Helena i Edward Nowakowie, Janina i Adam Pierzynowie, Danuta i Henryk Pinocowie, Eryka i Cyprian Rśhringowie, Gizela i Zygmunt Siekierkowie, Danuta i Jan Skalscy, Matylda i Bronisław Wąsińscy, Maria i Józef Woźniakowie, Janina i Waldemar Wyrwolowie, Krystyna i Jerzy Zaczyńscy. 

Ponad 65 i 70 lat razem!

Żelazne gody, czyli 65. rocznicę ślubu świętowało 10 par. Byli wśród nich: Stefania i Józef Barutowie, Lotta i Stanisław Bębenkowie, Krystyna i Marian Boreccy, Zofia i Władysław Dymarkowie, Janina i Ireneusz Latosikowie, Kazimiera i Antoni Piątkowie, Maria i Kazimierz Rinkowscy, Stefania i Ferdynand Skrzypaczowie, Bronisława i Józef Szymańscy, Janina i Józef Zawadzcy.

Prezydent Mariusz Wołosz złożył  także wizyty państwu Katarzynie i Teodorowi Bednarskim oraz Elfrydzie i Tadeuszowi Byczkom, którzy obchodzili jubileusze 65-lecia pożycia małżeńskiego. Ogromne wrażenie robi też staż małżeński państwa Krystyny i Edmunda Serwuszoków, którzy świętowali wczoraj 70. rocznicę ślubu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również