Wiadomości z Bytomia

Finał WOŚP już w niedzielę

  • Dodano: 2023-01-24 07:00, aktualizacja: 2023-01-23 16:27

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którą do końca świata i jeden dzień dłużej gra także Bytom. Już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia na ulicach naszego miasta będzie kwestować 200 wolontariuszy. Będzie się działo.

Tego dnia wolontariusze z kolorowymi puszkami będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”

Nad organizacją tegorocznego finału WOŚP w Bytomiu czuwa lokal w Bytomiu oraz bytomski hufiec ZHP, w którym mieści się główny sztab WOŚP w naszym mieście.

Snowboard na pl. Sobieskiego

Jedną z atrakcji tegorocznej odsłony WOŚP, będzie pokaz ewolucji na nartach i snowboardzie przygotowany przez pasjonatów i zawodników tej dyscypliny sportowej. W tym celu na pl. Sobieskiego stanie specjalna konstrukcja, na której zobaczymy niejeden trik.

Kiermasz, koncert i Światełko do nieba

Z orkiestrą gra również lokal w Bytomiu. O 15.00 odbędzie się tam WOŚP-owy kiermasz przygotowany przez bytomskie organizacje, jednostki miejskie, przedsiębiorców i samych bytomian, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na cele WOŚP. Nie zabraknie też występów mażoretek, koncertu Orkiestry Power Of Winds i wspólnego światełka do nieba.

Na tegorocznych  internetowych aukcjach WOŚP można już licytować przekazane przez darczyńców przedmioty i nie tylko. Wśród przekazanych na szczytny cel rzeczy znalazły się m.in. treningi z  bytomskim hokeistami i hokeistkami, roczny karnet do wykorzystania w obiektach Ośrodku Sportu i Rekreacji czy bon na tor kartingowy S-kart Bytom.

Wygrać z sepsą

Zebrane pieniądze fundacja przeznaczy na zakup  m.in. specjalistycznych urządzeń  do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej, analizatory do diagnostyki molekularnej do identyfikacji mikroorganizmów wraz z oznaczeniem lekooporności, zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych czy komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych.

wop 2023

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również