Wiadomości z Bytomia

Fazaniec i Park Mickiewicza w odnowie

  • Dodano: 2018-08-24 09:30

Do końca listopada potrwają prace zieleniarskie w Parku Mickiewicza oraz w Fazańcu, gdzie realizowany jest projekt Odnowy zieleni w parkach miejskich, na który miasto pozyskało ponad 13 mln. zł.

Dla tych, którzy w upalne dni szukają wytchnienia w cieniu drzew zabytkowego parku w Szombierkach nie jest zaskoczeniem, jak w bardzo w ostatnim czasie zmienił się ten zielony zakątek Bytomia.  W ubiegłym roku zakończył się tam II etap  robót związanych z regulacją i przywróceniem do stanu naturalnego cieku oraz szereg prac, których efektem jest uporządkowa zieleń i zadbany drzewostan. Przedsięwziecie to było dofinansowane na kwotę około 800 tys. zł przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

To jednak nie koniec prac. W ramach projektu odnowy zieleni remontowane są m.in. alejki oraz związane z regulacją i przywróceniem do stanu naturalnego strumyka płynący po wschodniej stronie parku.

Zagospodarowany zostanie też płaskowyż, czyli wyniesienie z łąką, gdzie powstaną tarasy widokowe, zamontowane będą ławki. Niezbędne są też prace polegające na pielęgnacji koron drzew oraz trwa wycinka starych i chorych drzew, których stan zagraża bezpieczeństwu spacerowiczów. Roboty prowadzone są także w Parku Mickiewicza w Rozbarku.

Prace obejmują remont istniejącej fontanny, wycinkę i pielęgnację drzew oraz modernizację elementów małej architektury, na którą składają się m. in. trejaże, balustrady, ścieżki spacerowe oraz pomost. Dobrą informacją dla tych, którzy lubią biesiadować pod gołym niebem, jest to, że w parku powstanie miejsce na ognisko oraz kwietna łąka. W ramach prac planowana jest także rewitalizacja położonych w parku stawów oraz remont istniejącego toru saneczkowego.

Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu realizowana jest z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.


Źródło: UM Bytom

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.