Wiadomości z Bytomia

Europa bliżej młodych

  • Dodano: 2014-11-07 08:45, aktualizacja: 2014-11-07 09:04
Czy Donald Tusk będzie kierował pracami Rady Europejskiej czy Rady Europy? Kim jest Jerzy Buzek w strukturach unijnych? Jak Elżbieta Bieńkowska została unijnym komisarzem?
 
Tego dowiedzą się uczestnicy Bytomskich Spotkań Europejskich, które odbędą się od 10 do 13 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej. 
 
Bytomskie Spotkania Europejskie już od 16 lat są okazją, by przybliżyć młodym ludziom tematykę unijną. Biorą w nich udział uczniowie bytomskich szkół, a także goście ze szkół z miast partnerskich Bytomia. Spotykają się ze specjalistami z dziedziny unijnej, startują też na przykład w konkursach wiedzy o UE. 
 
Ta edycja Bytomskich Spotkań Europejskich organizowana jest w 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także 10. rocznicę podpisania umowy partnerskiej Bytomia ze Vsetinem. Dlatego imprezie towarzyszyć będzie wystawa fotografii „Bytom – Vsetin. 10 lat współpracy. Piękno i tradycja naszych miast”. Zdjęcia bezie można oglądać od 10 listopada w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. 
 
Tegoroczne Bytomskie Spotkania Europejskie Urząd Miejski w Bytomiu przygotował we współpracy z Wydziałem Zamiejscowym w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Bytomiu. 
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Komisja Europejska.
 
Europa bliżej młodych

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.