Wiadomości z Bytomia

Eliminacje do konkursu „Dzielnicowy Roku” w bytomskiej komendzie

  • Dodano: 2023-07-12 11:00

W poniedziałek w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu odbyły się pierwsze eliminacje do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W rywalizacji wzięli udział dzielnicowi ze wszystkich bytomskich komisariatów. Najlepsi awansują do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się na początku września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Eliminacje do konkursu „Dzielnicowy Roku” w bytomskiej komendzie

Dzielnicowy jest ogniwem łączącym policję ze społeczeństwem. Nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. W poniedziałek w bytomskiej komendzie odbyły się pierwsze eliminacje do XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Organizatorem zawodów jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a rywalizujący w zawodach policjanci mają do pokonania kilaka etapów.

W poniedziałek w pierwszej turze eliminacji rywalizowali ze sobą dzielnicowi ze wszystkich bytomskich komisariatów. Zadaniem policjantów uczestniczących w konkursie był test z wiedzy zawodowej. Najlepsi dzielnicowi awansują do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 5 i 6 września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Kolejnym etapem dla policjantów z najlepszymi wynikami będą eliminacje, które zaplanowane zostały w dniach 17 do 20 października w Szkole Policji w Katowicach.

Wszystkim policjantom biorącym udział w XIII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” życzymy powodzenia - informują bytomscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również