Wiadomości z Bytomia

Elektroniczny nabór do przedszkoli i szkół

  • Dodano: 2010-04-09 09:30

System elektroniczny, a nie komisja kwalifikacyjna, będzie rekrutować tegorocznych przedszkolaków, pierwszoklasistów i gimnazjalistów. Dotychczas karty zgłoszeń dziecka, wypisane przez rodziców, były weryfikowane przez komisje składające się z osób powołananych przez dyrekcje placówek. W tym roku zmienia się forma rekrutacji, nie zmieniają się jednak kryteria. Nabór dzieci do bytomskich przedszkoli i szkół podstawowych potrwa do 30 kwietnia.

Rodzic, chcący zapisać dziecko do przedszkola, będzie zobowiązany do wypełnienia, wydrukowania i podpisania dostępnej na stronie www.bytom.formico.pl elektronicznej karty zapisu dziecka. Na stronie znajduje się także informator o bytomskich przedszkolach. W przypadku, gdy opiekun dziecka nie posiada dostępu do internetu, będzie miał możliwość wydrukowania i podpisania karty w wybranym przez siebie przedszkolu.

Wypełnione karty należy złożyć w wybranym przedszkolu wraz z zaświadczeniami potwierdzającymi spełnienie warunków rekrutacji, np. zaświadczenia o zatrudnieniu. O przyjęciu do przedszkola decydować będzie spełnienie kryteriów naboru. Każde z kryteriów będzie odpowiednio punktowane. Weryfikacja przyjętych zgłoszeń odbędzie się w tym roku elektronicznie. To system, a nie komisja kwalifikacyjna, wygeneruje listę przyjętych do danego przedszkola dzieci według liczby otrzymanych przez dziecko punktów.

Pierwszeństwo, tak jak w ubiegłych latach, będą miały dzieci 6- i 5-letnie, dzieci rodziców samotnie je wychowujących, niepełnosprawnych lub niezdolnych do pracy oraz dzieci z rodzin zastępczych. W drugiej kolejności przyjmowane będą dzieci spełniające pozostałe warunki naboru.

Elektroniczne zapisy będą także inicjować - od tego roku szkolnego - edukację przyszłych pierwszoklasistów. Podobnie jak u przedszkolaków nabory odbędą się w dniach 1-30 kwietnia. Formularz zapisu dziecka, regulamin oraz informacje o ofercie szkół dostępne są na stronie www.bytom-elemento.silvermedia.pl. Istnieje także możliwość, wydrukowania karty w sekretariacie szkoły. W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci mieszkające w obwodzie szkoły.

Przyszłych gimnazjalistów będzie można zapisywać od  4 maja do 10 czerwca. W tym czasie strona rekrutacyjna www.bytom.gimnasio.pl będzie aktywna.

Wszelkie informacje dotyczące szczegółów rekrutacji można uzyskać w sekretariatach przedszkoli, szkół i gimnazjów oraz stronie internetowej www.bytom.pl .

Komentarze (3)    dodaj »

  • Elka

    Wlasnie te kryteria sa do bani my oboje z mezem nie pracujemy a dziecko sie nie dostalo a inni siedza w domu nic nie robia zyja na kocia lape i maja wszystkie przywilej

  • Iwona

    Witam. Dla mnie to też jest nie do zrozumienia, że dzieci rodziców majacych status bezrobotny mają pierwszeństwo nad dziećmi rodziców pracujących.

  • rozgoryczona

    Jestem rodzicem 4-letniego dziecka, które nie zostanie przyjęte do przedszkola. Czuję wściekłośc!Jakim cudem jednego z głównych kryteriów nie stanowi zaterudnienie obojga rodziców??!! Gdzie mam teraz zostawić córkę? Nie mam dziadków do pomocy! Zwolnić się z pracy i pobierać zasilek, tak? A moja sąsiadka (matka dwójki dzieci, rzekomo samotnie wychowująca dzieci), siedzi cały dzień przed telewizorem (z papieroskiem), pobiera wszystkie możliwe zasiłki z pomocy społecznej... i jej dziecko oczywiście zostało zakwalifikowane do przedszkola!! Naprawdę krew człowieka zalewa w tym kraju. Bądź nieudacznikiem i kombinatorem - a wszystko bedzie ci się należało (jak nie to sobie "wypyszczysz")

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również