Wiadomości z Bytomia

Ekstremalny bieg z przeszkodami Armagedon Active w Bytomiu

 • Dodano: 2021-03-19 07:00, aktualizacja: 2021-03-18 21:12

Miłośnicy biegów powinni już zarezerwować sobie czas w ostatnią sobotę maja /29 maja/ na jedną z najpopularniejszych imprez biegów ekstremalnych - Armagedon Active.

Impreza, która zaliczana jest do biegów OCR /biegów przeszkodowych/ zyskuje na popularności w naszym kraju

W tym roku organizatorzy zaplanowali aż 12 edycji w całej Polsce, a jedna z nich odbędzie się w naszym mieście na terenie Sport Doliny w Bytomiu - Suchej Górze.

Zapisy do bytomskiej edycji Armagedon Active już ruszyły, a na liście mamy już zapisanych pierwszych uczestników, którzy będą chcieli sprawdzić nie tylko swoje umiejętności, ale zmierzyć się z rówieśnikami. W imprezie każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem organizatorzy zaplanowali kilka różnych biegów, dostosowanych zarówno do wieku uczestników, jak również ich sprawności.

Przypomnijmy, że Armagedon Active to bieg ekstremalny, przełajowy z przeszkodami sztucznymi i naturalnymi, w którym liczy się nie tylko dobra kondycja fizyczna, ale również sprawność. Uczestnicy z jednej strony rywalizują o jak najlepszy czas, ale mogą jednocześnie sobie nawzajem pomagać w pokonywaniu przeszkód. Warto dodać, że w zawodach uczestniczą dzieci, młodzież oraz całe rodziny, które mogą uczestniczyć w biegach o długości 1 km i 10 przeszkód, ale również dorośli, dla których organizatorzy przygotowali dwie ekstremalne trasy biegów o długości 10 km i 50 przeszkód i 5 km oraz 30 przeszkód.

Zachęca się biegaczy w każdym wieku do udziału w jednej z najpopularniejszych imprez biegów ekstremalnych w naszym kraju. Poniżej prezentujemy harmonogram majowej imprezy oraz Regulamin Zawodów Armagedon Active Bytom - 29 maja 2021 r. Zapisy do imprezy odbywają się na stronie Rajsport Active Team.

Harmonogram imprezy - 29 maja 2021 roku

 • godz. 8:00 otwarcie biura zawodów;
 • godz. 9:30 zakończenie wydawania pakietów biegu Warchlak;
 • godz. 10:00 start biegu Warchlaki Pomarańczowy Wojownik;
 • godz. 10:45 zamknięcie biura zawodów dystansu Loszka Elite i Dzik Elite;
 • godz. 10:45-11:15 dekoracja Pomarańczowego Wojownika(organizator dopuszcza zmianę czasu dekoracji - w zależności od tempa ukończenia zawodów);
 • godz. 11:15 start dystansu Dzik Elite;
 • godz. 11:40 start dystansu Loszka Elite;
 • godz. 12:45-13:30 dekoracja Dzik Elite i Loszka Elite (organizator dopuszcza zmianę czasu dekoracji - w zależności od tempa ukończenia zawodów);
 • godz. 13:00 zamknięcie biura zawodów dystansu Dzik Open;
 • godz. 13:30 start dystansu Dzik Open;
 • godz. 14:00 zamknięcie biura zawodów dystansu Loszka Open;
 • godz. 14:30 start dystansu Loszka Open;
 • godz. Około 14:30 dekoracja dystansu DZIK Open (organizator dopuszcza zmianę czasu dekoracji - w zależności od tempa ukończenia zawodów);
 • godz. Około 15:30 dekoracja Loszka Open (organizator dopuszcza zmianę czasu dekoracji - w zależności od tempa.

Harmonogram zawodów może zostać zmieniony (np. ze względu na liczbę uczestników).

Warto dodać, że Armagedon Active Bytom odbędzie się na terenie Sport Doliny w Suchej Górze, gdzie znajduje się ośrodek narciarski i nieopodal niego uwielbiany przez spacerowiczów i rowerzystów Rezerwat Segiet wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Organizatorem majowego biegu Armagedon Active w Bytomiu jest Stowarzyszenie Rajsport Active, które powstało w 2013 roku, a patronat nad imprezą objął prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również