Wiadomości z Bytomia

Dzień Dziecka w Bytomiu

  • Dodano: 2019-05-30 14:00, aktualizacja: 2019-05-31 10:28

Konkursy i zabawy na wolnym powietrzu, warsztaty dla małych artystów, konkurencje sportowe, piknik archeologiczny, a nawet spektakl operowy – to tylko część atrakcji, jakie czekają na najmłodszych mieszkańców naszego miasta z okazji ich święta.

W sobotę, 1 czerwca w Parku Miejskim zaparkuje ciężarówka Kinder Joy Road Show i jak zapowiadają organizatorzy, obok spotkania z muzyką na żywo nie zabraknie też ciekawych warsztatów. Na dzieciaki, które zechcą spróbować swoich sił w street dance, czekać będą profesjonaliści, którzy pokażą zainteresowanym podstawowe kroki takich stylów, jak popping, locking czy breakdance. Tego dnia mali amatorzy muzyki będą mieli okazję stanąć za konsolą dj’a i zobaczyć na czym polega tworzenie i miksowanie dźwięków. Impreza potrwa od 10.00 do 19.00. Więcej na profilu wydarzenia.
 
O najmłodszych pamięta też Muzeum Górnośląskie, które z okazji Dnia Dziecka organizuje Piknik archeologiczny  Podczas tego niezwykłego spotkania z pradawnymi dziejami  dzieci zobaczą świat dawnych społeczeństw oczami antropologa, dowiedzą się jak kiedyś ludzie chowali swoich bliskich i  zrozumieją zmiany otaczającego ich świata. Bytomskie muzeum przygotowało wiele innych zajęć, a wśród nich interaktywne gry oraz prawdziwe wykopaliska. Początek warsztatów o 12.00  w ogrodzie muzeum przy ul. Korfantego 34. Więcej tutaj.

W sobotę, 1 czerwca na Dzień Dziecka z bohaterami uwielbianej przez najmłodszych i nie tylko bajki Masza i Niedźwiedź zaprasza Agora Bytom. Od 10.00 do 17.00 na najmłodszych czekać będą m. in. liczne konkursy i animacje. 
 
Program pełen atrakcji ma też CH Atrium Plejada w Miechowicach, gdzie od 12.00 do 20.00 na dzieci czekać będą bohaterowie nowego filmu „Paskudy”. Uczestnicy imprezy będą mogli tworzyć własne postacie filmowe, malować kredą i zmierzyć się w konkurencjach sprawnościowych.
 
Tego dnia w swoje progi zaprasza Opera Śląska, która z myślą o najmłodszych wystawi interaktywne widowisko „Mały Kominiarczyk. Zrób operę!” Benjamina Brittena. To wyjątkowe przedstawienie, w którym  publiczność aktywnie włącza się w akcję, która dzieje się na scenie teatru. Dodatkowo dzieci kompleksowo poznają świat opery - dowiadują się czym jest orkiestron, jak działają instrumenty czy kim jest inspicjent. Więcej na: www.opera-slaska.pl.  
 
Dzień Dziecka organizuje też KS Zefir Bytom, który zaprasza dzieci i młodzież na piknik z motorowodnikami na zalewie kąpielowym Rogoźnik 1. Od 11.00 do 18.00 na amatorów sportów wodnych czekać będą przejażdżki motorówką,  nauka pływania na nartach wodnych wakebordzie i innych dmuchawcach. 

Zapraszamy również od 12.00 do ProFort Centrum, gdzie na najmłodszych będą czekać liczne atrakcje: gry, zabawy, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, dmuchańce, a także warsztaty modelarstwa. Więcej szczegółów na fanpage Schron Miechowice
 
Z okazji Dnia Dziecka Urząd Miejski zorganizował konkurs plastyczny dla bytomskich przedszkolaków. Przed uczestnikami stoi jednak wymagające zadanie, a jego tytuł brzmi: „Gdybym był prezydentem, to... Do 29 maja mali artyści mają czas na złożenie pracy konkursowej, w której przedstawią swoją wizję miasta. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni, a jedną z nagród będzie.... objęcie fotela prezydenta!
 
Prace można składać w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, przy ul. Parkowej 2 (pok. 231) oraz w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.