Wiadomości z Bytomia

Dzień Dziecka w Bytomiu

  • Dodano: 2019-05-30 14:00, aktualizacja: 2019-05-31 10:28

Konkursy i zabawy na wolnym powietrzu, warsztaty dla małych artystów, konkurencje sportowe, piknik archeologiczny, a nawet spektakl operowy – to tylko część atrakcji, jakie czekają na najmłodszych mieszkańców naszego miasta z okazji ich święta.

W sobotę, 1 czerwca w Parku Miejskim zaparkuje ciężarówka Kinder Joy Road Show i jak zapowiadają organizatorzy, obok spotkania z muzyką na żywo nie zabraknie też ciekawych warsztatów. Na dzieciaki, które zechcą spróbować swoich sił w street dance, czekać będą profesjonaliści, którzy pokażą zainteresowanym podstawowe kroki takich stylów, jak popping, locking czy breakdance. Tego dnia mali amatorzy muzyki będą mieli okazję stanąć za konsolą dj’a i zobaczyć na czym polega tworzenie i miksowanie dźwięków. Impreza potrwa od 10.00 do 19.00. Więcej na profilu wydarzenia.
 
O najmłodszych pamięta też Muzeum Górnośląskie, które z okazji Dnia Dziecka organizuje Piknik archeologiczny  Podczas tego niezwykłego spotkania z pradawnymi dziejami  dzieci zobaczą świat dawnych społeczeństw oczami antropologa, dowiedzą się jak kiedyś ludzie chowali swoich bliskich i  zrozumieją zmiany otaczającego ich świata. Bytomskie muzeum przygotowało wiele innych zajęć, a wśród nich interaktywne gry oraz prawdziwe wykopaliska. Początek warsztatów o 12.00  w ogrodzie muzeum przy ul. Korfantego 34. Więcej tutaj.

W sobotę, 1 czerwca na Dzień Dziecka z bohaterami uwielbianej przez najmłodszych i nie tylko bajki Masza i Niedźwiedź zaprasza Agora Bytom. Od 10.00 do 17.00 na najmłodszych czekać będą m. in. liczne konkursy i animacje. 
 
Program pełen atrakcji ma też CH Atrium Plejada w Miechowicach, gdzie od 12.00 do 20.00 na dzieci czekać będą bohaterowie nowego filmu „Paskudy”. Uczestnicy imprezy będą mogli tworzyć własne postacie filmowe, malować kredą i zmierzyć się w konkurencjach sprawnościowych.
 
Tego dnia w swoje progi zaprasza Opera Śląska, która z myślą o najmłodszych wystawi interaktywne widowisko „Mały Kominiarczyk. Zrób operę!” Benjamina Brittena. To wyjątkowe przedstawienie, w którym  publiczność aktywnie włącza się w akcję, która dzieje się na scenie teatru. Dodatkowo dzieci kompleksowo poznają świat opery - dowiadują się czym jest orkiestron, jak działają instrumenty czy kim jest inspicjent. Więcej na: www.opera-slaska.pl.  
 
Dzień Dziecka organizuje też KS Zefir Bytom, który zaprasza dzieci i młodzież na piknik z motorowodnikami na zalewie kąpielowym Rogoźnik 1. Od 11.00 do 18.00 na amatorów sportów wodnych czekać będą przejażdżki motorówką,  nauka pływania na nartach wodnych wakebordzie i innych dmuchawcach. 

Zapraszamy również od 12.00 do ProFort Centrum, gdzie na najmłodszych będą czekać liczne atrakcje: gry, zabawy, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, dmuchańce, a także warsztaty modelarstwa. Więcej szczegółów na fanpage Schron Miechowice
 
Z okazji Dnia Dziecka Urząd Miejski zorganizował konkurs plastyczny dla bytomskich przedszkolaków. Przed uczestnikami stoi jednak wymagające zadanie, a jego tytuł brzmi: „Gdybym był prezydentem, to... Do 29 maja mali artyści mają czas na złożenie pracy konkursowej, w której przedstawią swoją wizję miasta. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni, a jedną z nagród będzie.... objęcie fotela prezydenta!
 
Prace można składać w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, przy ul. Parkowej 2 (pok. 231) oraz w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również