Wiadomości z Bytomia

Dzielnicowy spotkał się z działkowiczami "Malwy"

  • Dodano: 2024-05-06 12:00

Funkcjonariusze Komisariatu IV Policji w Bytomiu brali udział w debacie przeprowadzonej na Rodzinnych Ogródkach Działkowych „MALWA” przy ulicy Strzelców Bytomskich 50 w Bytomiu. Dzielnicowy aspirant sztabowy Tymon Wiśniewski w trakcie spotkania omówił między innym założenia realizowanego przez siebie planu działania priorytetowego. Omówione zostały powszechne metody kradzieży na szkodę osób starszych.

Uświadomienie działkowiczów

Pod koniec kwietnia odbyła się debata. Dzielnicowy aspirant sztabowy Tymon Wiśniewski omówił między innymi najpopularniejsze metody kradzieży na szkodę osób starszych typu „na policjanta", „wnuczka" a także zasady współpracy z policjantami. Przedstawione zostały możliwości nawiązania kontaktu z policjantem w przypadku takiej potrzeby. Podczas spotkania promował także aplikacje „Moja Komenda” oraz konkurs „Policjant, który mi pomógł". W spotkaniu brało udział około 50 osób.

Policjant przedstawił przykładowe sytuacje, w jakich seniorzy najczęściej padają ofiarą złodziei oraz oszustów. Stróże prawa przestrzegali przed przekazywaniem pieniędzy obcym osobom i przed zbytnią ufnością wobec osób, których nie znamy. Seniorzy podczas spotkania mogli dowiedzieć się, jak postąpić, gdy zadzwoni oszust, albo gdy otrzymają podejrzane wiadomości z linkami. Zebrani z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu i chętnie zadawali pytania. Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród społeczeństwa.

Mundurowi ostrzegają!

Policja przestrzega przed zbytnią ufnością wobec osób, których nie znamy! Pamiętajmy, aby nie powierzać pieniędzy obcym, nie wpuszczać ich do domu. Uważajmy na telefony z nieznanych nam numerów i podejrzane wiadomości z linkami.

W takich przypadkach należy kontaktować się z policją!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również