Wiadomości z Bytomia

Dzielnicowi spotkali się z seniorami

  • Dodano: 2018-04-16 13:00

Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Rostka uczestniczyli w spotkaniu z seniorami w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas". Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem seniorów. Policjanci promowali aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi z komisariatu przy ulicy Rostka przeprowadzili spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów. Spotkanie zorganizowano w Parafii Św. Anny przy ul. Chorzowskiej. W spotkaniu uczestniczyli dzielnicowi z komisariatu oraz mieszkańcy dzielnicy. Celem spotkania było przekazanie informacji dotyczących bezpieczeństwa seniorów. Przedstawiono sytuacje, w jakich najczęściej padają ofiarą złodziei oraz oszustów. Przestrzegano przed zbytnią ufnością wobec obcych o nie wpuszczaniu nieznanych osób do domu. W czasie spotkania mundurowi uczyli, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. 

Policjanci przypomnieli seniorom o konieczności noszenia odblasków na ubraniu lub na torebkach, w szczególności gdy chodzą po zmroku. Mundurowi starali się przekazać zebranym jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas spacerów gdy jest już ciemno oraz poza terenem zabudowanym. Zebrani z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w prelekcji. Chętnie odpowiadali na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez stróży prawa. Po prelekcji przeprowadzonej przez dzielnicowych nastąpiły liczne pytania ze strony słuchaczy. Dotyczyły one różnych sytuacji z ich życia. Mundurowi zapowiedzieli kolejne tego typu spotkania. Podczas spotkania dzielnicowi omawiali uczestnikom aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.