Wiadomości z Bytomia

Dzielnicowi spotkali się z seniorami

  • Dodano: 2018-04-16 13:00

Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Rostka uczestniczyli w spotkaniu z seniorami w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas". Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem seniorów. Policjanci promowali aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi z komisariatu przy ulicy Rostka przeprowadzili spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów. Spotkanie zorganizowano w Parafii Św. Anny przy ul. Chorzowskiej. W spotkaniu uczestniczyli dzielnicowi z komisariatu oraz mieszkańcy dzielnicy. Celem spotkania było przekazanie informacji dotyczących bezpieczeństwa seniorów. Przedstawiono sytuacje, w jakich najczęściej padają ofiarą złodziei oraz oszustów. Przestrzegano przed zbytnią ufnością wobec obcych o nie wpuszczaniu nieznanych osób do domu. W czasie spotkania mundurowi uczyli, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. 

Policjanci przypomnieli seniorom o konieczności noszenia odblasków na ubraniu lub na torebkach, w szczególności gdy chodzą po zmroku. Mundurowi starali się przekazać zebranym jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas spacerów gdy jest już ciemno oraz poza terenem zabudowanym. Zebrani z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w prelekcji. Chętnie odpowiadali na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez stróży prawa. Po prelekcji przeprowadzonej przez dzielnicowych nastąpiły liczne pytania ze strony słuchaczy. Dotyczyły one różnych sytuacji z ich życia. Mundurowi zapowiedzieli kolejne tego typu spotkania. Podczas spotkania dzielnicowi omawiali uczestnikom aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.