Wiadomości z Bytomia

Dzielnicowi o "Cyberprzestępczości" na spotkaniu z młodzieżą

  • Dodano: 2021-10-26 07:00, aktualizacja: 2021-10-25 18:21

Dlaczego nie wolno ufać nieznajomym w sieci. Na te i inne tematy związane z zagrożeniami w Internecie dyskutowali dzielnicowi z komisariatu III z młodzieżą szkolną.

Spotkanie z młodzieżą

Spotkanie odbyło się w Technikum numer 4 przy ulicy Katowickiej.

We wtorek odbyło się spotkanie z młodzieżą szkolną w Technikum numer 4 przy ulicy Katowickiej dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Rostka realizując program „Dzielnicowy bliżej nas”, spotkali się z młodzieżą szkolną, aby wyjaśnić i uświadomić młodym internautom, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w sieci. Dzielnicowy starszy aspirant Łukasz Janiszewski krok po kroku objaśnił, co to takiego cyberprzestępczość i jakimi metodami posługują się cyberprzestępcy, aby wyciągnąć od dziecka interesujące go wiadomości. Policjant wskazała także możliwości, w jaki sposób można się ustrzec przed oszustami internetowymi i gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą takiego przestępstwa.

Kolejnym ważnym zagadnieniem była dyskusja o odpowiedzialności karnej nieletnich, w związku ze stosowaniem niedozwolonych praktyk, w tym kradzieży informacji, ściąganiem oraz wykorzystywaniem niektórych danych, grożeniem innym osobom, czy też publikowaniem informacji, zdjęć i filmów, które mogą naruszyć prawa lub godność innych ludzi.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.