Wiadomości z Bytomia

Dzielnicowi o "Cyberprzestępczości" na spotkaniu z młodzieżą

  • Dodano: 2021-10-26 07:00, aktualizacja: 2021-10-25 18:21

Dlaczego nie wolno ufać nieznajomym w sieci. Na te i inne tematy związane z zagrożeniami w Internecie dyskutowali dzielnicowi z komisariatu III z młodzieżą szkolną.

Spotkanie z młodzieżą

Spotkanie odbyło się w Technikum numer 4 przy ulicy Katowickiej.

We wtorek odbyło się spotkanie z młodzieżą szkolną w Technikum numer 4 przy ulicy Katowickiej dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Dzielnicowi z komisariatu przy ul. Rostka realizując program „Dzielnicowy bliżej nas”, spotkali się z młodzieżą szkolną, aby wyjaśnić i uświadomić młodym internautom, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w sieci. Dzielnicowy starszy aspirant Łukasz Janiszewski krok po kroku objaśnił, co to takiego cyberprzestępczość i jakimi metodami posługują się cyberprzestępcy, aby wyciągnąć od dziecka interesujące go wiadomości. Policjant wskazała także możliwości, w jaki sposób można się ustrzec przed oszustami internetowymi i gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą takiego przestępstwa.

Kolejnym ważnym zagadnieniem była dyskusja o odpowiedzialności karnej nieletnich, w związku ze stosowaniem niedozwolonych praktyk, w tym kradzieży informacji, ściąganiem oraz wykorzystywaniem niektórych danych, grożeniem innym osobom, czy też publikowaniem informacji, zdjęć i filmów, które mogą naruszyć prawa lub godność innych ludzi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również