Wiadomości z Bytomia

DPS "Kombatant" w remoncie

  • Dodano: 2020-09-28 14:15, aktualizacja: 2020-09-28 15:20

Ponad 1,6 mln zł pochłonie remont Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną balkony ośrodka oraz naprawiona będzie elewacja budynku.

W ośrodku mieszają pensjonariusze, którzy ze względu na stan zdrowia nie opuszczają już swoich mieszkań lub budynku. To właśnie na balkonach nasi mieszkańcy spędzają sporo czasu, dlatego remont balkonów to tak ważna inwestycja – mówi Jolanta Lesiczka, dyrektor DPS Kombatant. Dostosowanie budynku do potrzeb pensjonariuszy, z pewnością poprawi komfort życia mieszkańców i wpłynie na ich samodzielność – dodaje Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

W ramach dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w miechowickim ośrodku trwa modernizacja 88 balkonów wraz z naprawą elewacji. Na nowych balkonach kładziona jest antypoślizgowa glazura oraz wymieniane są balustrady.

Modernizacja balkonów i ich przebudowa przyczyni się do likwidacji barier architektonicznych budynku. Umożliwi także osobom niepełnosprawnym swobodną komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, a także pozwoli na bezpieczne prowadzenie zajęć terapeutycznych poprzez werandowanie i hortiterapię – czyli terapię opartą na kontakcie z przyrodą.
 
W ramach projektu modernizowana jest też elewacja budynku wraz zadaszeniem loggi. Budynek zostanie częściowo ocieplony, uzupełnione zostaną ubytki w tynku, a budynek zyska nowy kolor. Zakończenie prac zaplanowano latem przyszłego roku.

Dostosowanie budynku i otoczenia do potrzeb osób niepełnosprawnych Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Bytomiu etap II -  Modernizacja balkonów wraz z naprawą elewacji współfinansowanie jest ze środków PFRON, w ramach dofinansowania robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych z wyjątkiem rozbiórki tych obiektów ze środków PFRON w ramach zadań Samorządu Województwa Śląskiego.
 

DPS "Kombatant" w remoncie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również