Wiadomości z Bytomia

Dodatkowe 100 tys. zł dla bytomskich klubów sportowych

  • Dodano: 2023-07-28 05:45, aktualizacja: 2023-07-28 05:59

Trzynaście bytomskich klubów sportowych otrzyma dofinansowanie do realizacji zadań w 2023 roku. W sumie z budżetu miasta na ten cel zostanie przeznaczone 100 tys. zł. Dotacje w drugiej edycji konkursu ofert otrzymają m.in. Czarni Bytom, Bytomskie Towarzystwo Szermiercze i klub tenisa stołowego Polonia Bytom.

Został rozstrzygnięty konkurs ofert drugiej edycji dotyczący realizacji w 2023 roku zadań z zakresu rozwoju sportu w Gminie Bytom. Pozytywną ocenę komisji konkursowej uzyskało 13 ofert, które spełniły wymogi formalne.

Dżudo, tenis, łucznictwo i inne dyscypliny

Dotacje otrzymały między innymi:

  • GKS Czarni Bytom - 15 tys. zł na realizację projektu: Przeprowadzenie akcji promującej zdrowy tryb życia oraz poprawa wizerunku klubu poprzez zakupienie sprzętu sportowego;
  • TTS Polonia Bytom - 14 tys. zł na wspieranie tenisa stołowego w Bytomiu;
  • MLKS Czarna Strzała Bytom - 12 tys. zł na modernizację infrastruktury sportowej - budowę torów łuczniczych przy ul. Konstytucji 3c;
  • Bytomskie Towarzystwo Szermiercze - 10 tys. zł na zakup sprzętu sportowego;
  • Górnik Bytom - 10 tys. zł na działalność tenisową klubu;
  • klub piłkarski STS Czarna Sucha Góra - 9 tys. zł na zapewnienie udziału drużyny w rozgrywkach.

Pełna lista klubów, które otrzymają dotację, w załączniku.

Dofinansowanie zostało przydzielone w ramach miejskich przepisów dot. określenia warunków i trybu postępowania w sprawach o udzielenie dotacji klubom sportowym w zakresie rozwoju sportu w Gminie Bytom.

W 2023 roku miasto również wsparło bytomskie kluby w ramach dwóch konkursów: o udzielenie dotacji klubom sportowym w zakresie rozwoju sportu w Gminie Bytom oraz w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Na dotacje miasto przeznaczyło wtedy 200 tys. zł, a z tej formy dofinansowania skorzystało 21 bytomskich klubów, z kolei w dziedzinie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej rozdysponowano dotacje w kwocie 117 tys. zł między 23 kluby z Bytomia.

czarna strzała bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również