Wiadomości z Bytomia

Dobre wieści dla mieszkańców ul. Sądowej. Od 17 listopada częściowe otwarcie drogi

  • Dodano: 2022-11-17 06:45, aktualizacja: 2022-11-17 07:04

W związku z postępem prac związanych z przebudową torowiska tramwajowego w ul. Sądowej i na skrzyżowaniu ul. Sądowej i Powstańców Warszawskich, od czwartku 17 listopada zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na ul. Sądowej.

Udostępniony zostanie wjazd z ul. Powstańców Warszawskich w ul. Sądową dla pojazdów dojeżdżających do Sądu Rejonowego, mieszkańców ul. Sądowej, służb miejskich, zaopatrzenia do 5 ton oraz pojazdów budowy. Na ulicy Sądowej (do wysokości budynku nr 6) obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy. Na tym odcinku będzie możliwe również parkowanie równoległe oraz wyjazd z ul. Sądowej w stronę ul. Powstańców Warszawskich.

Nowa organizacja ruchu na ulicy Sądowej od 17 listopada

Mimo częściowego otwarcia ul. Sądowej dla ruchu kołowego, zarówno na skrzyżowaniu ul. Sądowej i Powstańców Warszawskich oraz na ul. Sądowej nadal będą prowadzone prace budowlane związane z przebudową torowiska tramwajowego i rozjazdów w stronę ul. Powstańców Warszawskich/Moniuszki oraz w kierunku do zajezdni w Stroszku.

W związku z tym, bytomski MZDiM prosi kierowców oraz pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.

Wykonawca inwestycji - firma Eurovia Polska SA będzie także kontynuować prace na skrzyżowaniu ul. Piekarskiej/Sądowej i pl. Tadeusza Kościuszki, gdzie trwa budowa rozjazdu umożliwiającego skręt tramwaju z ul. Piekarskiej w ul. Sądową, a także przebudowa sieci teletechnicznych.

sdowa organizacja ruchu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również