Wiadomości z Bytomia

Dlaczego Bytom? Bo tak!

  • Dodano: 2018-09-20 08:15, aktualizacja: 2018-09-20 08:18

Dlaczego warto inwestować w Bytomiu? To pytanie pada w nowym spocie promującym rozwój gospodarczy w naszym mieście. Nakręcony dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu film właśnie został udostępniony w sieci.

Podróż śladem największych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach w Bytomiu, rozpoczyna się zaskakująco za sprawą górnika. To celowy zabieg, bo za pomocą tego obrazu konfrontujemy odbiorcę z pokutującymi o Bytomiu mitami i stereotypami miasta od zawsze i na zawsze związanego tylko z jedną branżą – górniczą. W roli narratora doskonale odnalazł się młody, śląski aktor Mariusz Galilejczyk – mówi Dawid Wowra, rzecznik prasowy UM.

W dynamicznym czterominutowym filmie przygotowanym przez firmę MD Film z Katowic, zaprezentowano działające w Bytomiu przedsiębiorstwa. Są wśród nich takie, które rozsławiły nasze miasto na świecie, jak np. DCD czy Medusa Group. Ale nie brak też takich, które wyrosły na poprzemysłowym potencjale miasta, jak pole golfowe na terenach byłej KWK Szombierki czy biurowcu Bytom Square, gdzie niegdyś mieściły się znane na cały kraj zakłady odzieżowe.

Przedsiębiorcy o walorach Bytomia mogliby mówić bez końca. Niezwykle prezentuje się też krajobraz miasta z perspektywy drona, zwłaszcza realizowana przy ul. Węglowej gigantyczna inwestycja firmy Mostva, czy rewitalizowane tereny wokół rzeki Bytomki.

Ciekawy montaż zachęcający do ulokowania swojego biznesu w Bytomiu można oglądać na YouTube.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.