Wiadomości z Bytomia

Bytomski tancerz na podium prestiżowych zawodów!

  • Dodano: 2024-04-03 12:45, aktualizacja: 2024-04-04 09:30

W Gdańsku odbył się XXIII Ogólnopolski Konkurs Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego, w którym udział wzięło ponad stu uczestników. W kategorii tańca klasycznego Tymoteusz Winiarski z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu zajął trzecie miejsce. Aktualnie bytomianin przebywa w Japonii, gdzie będzie występował jako młody Mikołaj Kopernik w spektaklu tanecznym COPERNIC 550.

Konkurs Tańca w Gdańsku odbył się w dniach 19-24 marca

Wzięło w nim udział ponad stu uczestników z pięciu publicznych szkół baletowych i dwóch niepublicznych. Z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu w konkursie wystartowało 18 uczniów. Uczniowie mieli przygotowane wariacje klasyczne i układy współczesne.

W kategorii tańca klasycznego z grupy średniej chłopców do 3 etapu zakwalifikowało się dwóch uczniów. Pierwszego miejsca nie przyznano, drugie zajął uczeń ze szkoły warszawskiej, a trzecie Tymoteusz Winiarski. Nastolatek na konkursie zaprezentował 2 wariacje klasyczne (przygotowanie Jacek Drozdowski) i 2 układy współczesne (przygotowanie Anna Kaczmarczyk).

Obecnie bytomianin przebywa w Japonii, gdzie będzie występował jako młody Mikołaj Kopernik w spektaklu tanecznym COPERNIC 550. Wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni został zorganizowany w ramach VI edycji Młodego Ducha Tańca, którego pomysłodawcą i reżyserem jest wybitny polski tancerz Wiesław Dudek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również