Wiadomości z Bytomia

Wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych już otwarta

  • Dodano: 2018-08-31 07:45, aktualizacja: 2018-08-30 10:12

Darmowa wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami w Bytomiu już otwarta! Przy Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi  na ulicy ul. Łużyckiej 12a została uruchomiona  wypożyczalnia 3-kołowych rowerów. Bezpłatnie skorzystać z niej mogą: dzieci, młodzież oraz niepełnosprawni dorośli.

Wszystko dzięki współpracy z Fundacją Eco Textil. W wypożyczalni są do dyspozycji rowery w trzech rozmiarach. Są to specjalnej konstrukcji, stabilne i wygodne w użytkowaniu rowery  rehabilitacyjne, umożliwiające prowadzenie aktywnego stylu życia osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Działanie wypożyczalni opierać się będzie się na zasadzie „z ręki do ręki”- osoby poprzez kontakt z koordynatorem  będą wzajemnie przekazywać sobie rowery bez konieczności każdorazowego przewożenia ich do szkoły. Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku.

Więcej informacji pod nr tel. 32 289 33 33

Fundacja stale poszukuje osób, które chciałyby pomóc promować inicjatywę i nowych koordynatorów akcji. Chętni mogą zgłaszać się na: fundacja@ecotextil.pl więcej informacji na: https://ecotextil.pl/rowery-eco-textil/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.