Wiadomości z Bytomia

Bytomski lekarz otrzymał prestiżową nagrodę Złotego OTISA

  • Dodano: 2023-05-11 10:45

Doktor nauk medycznych Grzegorz K. Jakubiak, pracownik Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, został laureatem Złotego OTISA w kategorii „Debiuty naukowe w medycynie”.

Pod koniec kwietnia w hotelu Polonia Palace w Warszawie odbyła się XX Jubileuszowa Gala z okazji wręczenia Nagród Zaufania Złoty OTIS 2023. To prestiżowa nagroda przyznawana od 2004 roku z inicjatywy grupy ekspertów.

W tegorocznej edycji doceniono dr. n. med. Grzegorza K. Jakubiaka, pracownika Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu oraz jednostki akademickiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, działającej w strukturach wspomnianego szpitala.

Asystent badawczo-dydaktyczny Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Wydziału Nauk Medycznych w Bytomiu, został laureatem w kategorii „Debiuty naukowe w medycynie”. W poprzednim roku Jakubiak uzyskał z wyróżnieniem stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Bytomski lekarz otrzymał prestiżową nagrodę Złotego OTISA

- Dołączenie do grona laureatów nagrody poczytuję sobie za wielki zaszczyt i wyróżnienie, a przede wszystkim za silną motywację do dalszego rozwijania aktywności naukowej, która jest moją największą pasją - mówi Jakubiak.

Nagrodę Zaufania Złoty OTIS otrzymują osoby i organizacje, które mają osiągnięcia w zakresie poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, ale również, których pacjenci mogą obdarzyć najwyższym zaufaniem. O przyznaniu Nagród decyduje Kapituła Nagrody, składająca się aktualnie z 64 uczestników, co zapewnia obecność specjalistów z każdej dziedziny medycyny oraz z farmacji i diagnostyki laboratoryjnej. Kapituła przyjmuje do swojego grona nowych uczestników raz w roku, zawsze wybiera jednego z laureatów kategorii „Debiuty Naukowe”, co zapewnia ciągłość reprezentacji pokoleniowych.

Symbolem Nagrody jest statuetka w kształcie sowy, ptaka symbolizującego mądrość.

otis bytom

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również