Wiadomości z Bytomia

Bytomski lekarz otrzymał prestiżową nagrodę Złotego OTISA

  • Dodano: 2023-05-11 10:45

Doktor nauk medycznych Grzegorz K. Jakubiak, pracownik Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, został laureatem Złotego OTISA w kategorii „Debiuty naukowe w medycynie”.

Pod koniec kwietnia w hotelu Polonia Palace w Warszawie odbyła się XX Jubileuszowa Gala z okazji wręczenia Nagród Zaufania Złoty OTIS 2023. To prestiżowa nagroda przyznawana od 2004 roku z inicjatywy grupy ekspertów.

W tegorocznej edycji doceniono dr. n. med. Grzegorza K. Jakubiaka, pracownika Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu oraz jednostki akademickiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, działającej w strukturach wspomnianego szpitala.

Asystent badawczo-dydaktyczny Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Wydziału Nauk Medycznych w Bytomiu, został laureatem w kategorii „Debiuty naukowe w medycynie”. W poprzednim roku Jakubiak uzyskał z wyróżnieniem stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Bytomski lekarz otrzymał prestiżową nagrodę Złotego OTISA

- Dołączenie do grona laureatów nagrody poczytuję sobie za wielki zaszczyt i wyróżnienie, a przede wszystkim za silną motywację do dalszego rozwijania aktywności naukowej, która jest moją największą pasją - mówi Jakubiak.

Nagrodę Zaufania Złoty OTIS otrzymują osoby i organizacje, które mają osiągnięcia w zakresie poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, ale również, których pacjenci mogą obdarzyć najwyższym zaufaniem. O przyznaniu Nagród decyduje Kapituła Nagrody, składająca się aktualnie z 64 uczestników, co zapewnia obecność specjalistów z każdej dziedziny medycyny oraz z farmacji i diagnostyki laboratoryjnej. Kapituła przyjmuje do swojego grona nowych uczestników raz w roku, zawsze wybiera jednego z laureatów kategorii „Debiuty Naukowe”, co zapewnia ciągłość reprezentacji pokoleniowych.

Symbolem Nagrody jest statuetka w kształcie sowy, ptaka symbolizującego mądrość.

otis bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również