Wiadomości z Bytomia

Bytomska policja podsumowała działania podczas Wszystkich Świętych

  • Dodano: 2022-11-04 06:15, aktualizacja: 2022-11-03 18:49

Działania bytomskich policjantów związane z dniem "Wszystkich Świętych" dobiegły końca. W tym roku trwały od 28 października do 2 listopada.

Nad bezpieczeństwem odwiedzających groby swoich bliskich czuwało ponad 400 policjantów. W ciągu tych dni mundurowi zatrzymali 11 pijanych kierowców, odnotowali 33 kolizje i 3 wypadki drogowe, ujawnili 185 wykroczeń.

Podczas akcji „Wszystkich Świętych”, która w tym roku trwała aż pięć dni, od 28 października do 2 listopada, nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby najbliższych czuwało ponad 400 policjantów, w tym 178 mundurowych z drogówki.

Bytomska policja podsumowała działania związane z dniem Wszystkich Świętych

Szczególnym nadzorem objęte zostały cmentarze znajdujące się przy głównych ciągach komunikacyjnych, a więc tam, gdzie ruch pieszych i pojazdów był największy. W trakcie działań policjanci odnotowali 33 kolizje w wyniku których nikt nie odniósł obrażeń oraz 3 wypadki, w których 4 osoby zostały ranne.

Stróże prawa zatrzymali 11 osób, które kierowały swoimi pojazdami po alkoholu, ujawnili 185 wykroczeń, z czego 110 osób ukarano mandatami karnymi, skierowano 13 wniosków o ukaranie do sądu, a pouczono 62 osoby. Od czwartku w obrębie cmentarzy zniesione zostały utrudnienia i przywrócony został ruch, który obowiązywał przed weekendem.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym cmentarze, za wyrozumiałość i cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo - informują funkcjonariusze KMP Bytom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również