Wiadomości z Bytomia

Bytomska łuczniczka wygrała w stolicy prestiżowe zawody

  • Dodano: 2023-06-13 06:30, aktualizacja: 2023-06-12 17:28

Natalia Michalska z Czarnej Strzały Bytom zwyciężyła w Warszawie w 40. Memoriale Ireny Szydłowskiej w konkurencji łuku klasycznego. W Parku Skaryszewskim startowało blisko 50 zawodniczek.

W finale Michalska pokonała Milenę Olszewską, dwukrotną brązową medalistkę igrzysk paraolimpijskich, 6:0.

Celnie trafia

Od 2020 roku bytomianka jest zawodniczką Kadry Narodowej Seniorek. W tym roku łuczniczka bardzo celnie trafia do tarczy, w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyła brązowy medal oraz wywalczyła krążek tego samego koloru w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w konkurencji zespołowej. W 2022 roku była mistrzynią Polski juniorów w mikście oraz wywalczyła brąz indywidualnie, a w Mistrzostwach Europy juniorów uplasowała się na 8. pozycji.

W swojej karierze Michalska zdobyła w sumie 19 medali mistrzostw Polski juniorów, młodzieżowców i seniorów. W tym roku zawodniczka Czarnej Strzały walczyć także będzie w kwalifikacjach do Letniej Uniwersjady w Chinach.

Pamięci medalistki olimpijskiej

Memoriał Ireny Szydłowskiej jest poświęcony łuczniczce, która dwukrotnie wystartowała w igrzyskach olimpijskich, w Monachium w 1972 roku oraz w Montrealu w 1976 roku. W olimpijskim debiucie, mając 44 lata, zdobyła srebrny medal. Był to pierwszy krążek polskich łuczników w olimpijskich startach. W dorobku miała również dwa tytuły mistrzyni świata. Sześć razy wpisała się na listę rekordzistek świata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również