Wiadomości z Bytomia

Bytomska drogówka nie zwalnia tempa

 • Dodano: 2020-04-09 07:45, aktualizacja: 2020-04-09 07:56

3 kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Wszystkie zdarzenia miały miejsce na drogach krajowych Bytomia, na których obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Poza zatrzymanymi prawami jazdy, kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Pomimo nieustającej walki z epidemią koronawirusa i dodatkowymi zadaniami, dla mundurowych z bytomskiej drogówki stan bezpieczeństwa na drogach cały czas jest priorytetem. O tym przekonali się kolejni kierowcy. Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda. Wyższe temperatury sprawiają, że na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów. Rozpędzenie motocykla do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest, by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię. Niestety, tego zabrakło dwóm motocyklistom, którzy pędząc w terenie zabudowanym, dwukrotnie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Oboje spotkali się z czujnym patrolem bytomskiej drogówki. Pierwsze spotkanie miało miejsce na ul. Strzelców Bytomskich. Tam nieoznakowany patrol został wyprzedzony przez kierowcę sportowego motocykla. Na ekranie policyjnego videorejestratora pojawił się wynik 101 km/h. Szybka jazda natychmiast została przerwana. 37-letni mieszkaniec Zabrza stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem. Do kolejnej kontroli motocyklisty doszło na ul. Wrocławskiej. W tym przypadku radar pokazał 104 km/h. Procedura wyglądała podobnie. 33-letni bytomianin na najbliższe trzy miesiące pożegnał się z uprawnieniami. Jednak to nie wszystko. Późnym wieczorem na ul. Miechowickiej policjanci zatrzymali do kontroli osobówkę. W tym przypadku powodem kontroli również była nadmierna prędkość. Wynik kierowcy mazdy to 101 km/h na ograniczeniu do 50 km/h.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Policjanci bytomskiej drogówki przypominają, że pomimo pustych dróg, które prowokują do szybkiej jazdy, nieprzestrzeganie przepisów może doprowadzić do tragicznych skutków.


Źródło: KMP Bytom

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Gość

  A czy jazdy konne w prywatnych stajniach są dozwolone?

 • Kubus

  Widocznie jechali do apteki po środek odkaża jacy? Policja mogła zrobić baranom komwuj .

 • Ann

  Kubus pisze się ,, konwój " I nie używaj epitetów , no sam zaliczyłeś wpade

 • Ann

  Kubus pisze się ,, konwój " I nie używaj epitetów , no sam zaliczyłeś wpade

 • Piotr

  A ja się pytam, dokąd jechali motocykliści? Czy uzasadnili wiarygodnie cel za[...]nia? Czy zostali ukarani za jazdę dla wątpliwej przyjemności?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.