Wiadomości z Bytomia

Bytomianki tworzą legowiska dla bezdomnych zwierząt [GALERIA ZDJĘĆ]

  • Dodano: 2024-07-04 11:00, aktualizacja: 2024-07-04 12:04

Są kolorowe, miękkie i aż się proszą, żeby do nich wskoczyć. Mowa o wykonanych na szydełku legowiskach dla psów i kotów, które dziergają uczestniczki warsztatów szydełkowania w Pałacu w Miechowicach. Spod ich rąk wyszło już 20 posłań, a kolejne wciąż się tworzą. Wkrótce trafią one do Bytomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Projekt MataKota

Przypomnijmy, że MataKota to projekt realizowany ze środków finansowych Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach programu Spójnik! wspieranego przez biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Jego celem jest wspieranie projektów, które obejmują takie działania jak aktywizacja lokalnych społeczności czy oddolne inicjatywy.

W ramach projektu uczestniczki warsztatów wykonują na szydełku legowiska dla czworonożnych mieszkańców miechowickiego schroniska. Co ważne, we wspólnym heklowaniu już po raz kolejny biorą udział dzieci i młodzież z Domu Dziecka nr 1 w Miechowicach.

– To bardzo radosny projekt, który sprawia nam wszystkim wiele przyjemności. Akcję przekazania legowisk naszemu schronisku zaplanowaliśmy na 24 sierpnia. Tego dnia odbędzie się też zbiórka darów  oraz spacer z podopiecznymi bytomskiego przytuliska - mówi Elżbieta Salamon-Cygan, inicjatorka i prowadząca warsztaty Tu się hekluje, prezeska Stowarzyszenia Kopalnia Aktywności.

Kółko szydełkowe w Pałacu w Miechowicach niedawno obchodziło rocznicę. Panie spotykają się co tydzień na warsztatach Tu się hekluje (z niem. hakeln znaczy szydełkować). Swoich sił może spróbować każdy. Wystarczą dobre chęci i trochę cierpliwości. Spotkania odbywają się w każdy wtorek od 17.30 do 20.00. Przy ładnej pogodzie, heklowanie odbywa się pod platanem na leżakach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również