Wiadomości z Bytomia

Bytomianka zmaga się z nowotworem. Trwa zbiórka na leczenie

  • Dodano: 2023-07-07 06:30, aktualizacja: 2023-07-06 17:08

Bytomianka Maria Flakus zmaga się z nowotworem złośliwym. Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie onkologiczne.

Kilkanaście lat temu pojawił się pierwszy guzek. Coś wielkości pestki zmieniło już na zawsze moje życie. Choruję od 14 lat na nowotwór złośliwy. Konkretniej nowotwór złośliwy piersi z przerzutami do kości i węzłów chłonnych. To, że tak długo jestem leczona to tylko wielki sukces mojego lekarza i zasługa mojego silnego organizmu. ALE! To, że tak długo żyję z nowotworem, nie powoduje, że jestem spokojna o każdy kolejny dzień. Jestem po mastektomii. Mam endoprotezę biodra. Jestem po 7 latach (ciągiem) przyjmowania chemii w postaci tabletek. Obecnie na wlewach. Moje życie się nie zatrzymało, ale nieustannie krąży wokół choroby - informuje 54-letnia bytomianka.

Bytomianka zmaga się z nowotworem. Trwa zbiórka na leczenie

LINK DO ZBIÓRKI - SIEPOMAGA

Obecne leczenie chemią rośnie w siłę, ale niestety w skutkach ubocznych. Słabnę, poruszam się o kuli, moje nerwy są stopniowo uszkadzane. A nie chcę trafić na wózek! Niestety, jeśli kolejna chemia dobiegnie końca, a mój organizm się na nią uodporni... następna chemioterapia będzie już odpłatna, ponieważ lek refundowany jest jedynie do trzeciej linii leczenia, a ja obecnie przeszłam już siódmą. Jeżeli jednak nie zakupię tego leku, jestem Skazana na śmierć! Koszt tego, co być może mnie czekać, to minimum 5 000 miesięcznie. Nie pracuję, nie mam takiej możliwości. Mąż robi co może, a jedno z naszych dzieci chodzi jeszcze do szkoły... Potrzebuję wsparcia! Proszę wszystkie dobre serca, wesprzyjcie moją walkę o zdrowie, o każdy kolejny dzień! - zaznacza pani Maria.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również