Wiadomości z Bytomia

Bytom: Złoto hokeistek, hat trick Wiktorii Dziwok w finale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet

• Dodano: 2023-03-13 06:45, aktualizacja: 2023-03-21 10:49

Walka o tytuł najlepszej drużyny w Polsce nigdy nie jest łatwa. Widoczne to było podczas sobotniego meczu hokejowego. W finale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet bytomskie hokeistki zmierzyły się na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów z GKS Stoczniowcem Gdańsk. Obie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom rywalizacji. Lepsze jednak okazały się zawodniczki w niebiesko-czerwonych barwach. W finale pokonały swojego rywala już po raz drugi, tym razem wynikiem 3:1.

Pierwszy mecz finałowy Polskiej Ligi Hokeja Kobiet odbył się 4 marca w Gdańsku. Bytomianki wygrały wtedy 4:1. Sobotnie spotkanie polonistki rozpoczęły z pewnym spokojem: prowadziły w rywalizacji do dwóch zwycięstw 1-0, grały u siebie, a na trybunach był komplet ich kibiców.

Bytomianki pokazały co potrafią w finale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet

Każda tercja spotkania była bardzo wyrównana, jednak do ostatniej minuty tylko bytomianki zdobywały bramki przybliżające je do tytułu mistrza. W pierwszej części spotkania krążek w bramce gości umieściła Wiktoria Dziwok przy asyście Idy Talandy. W drugiej tercji powtórzyła bramkę, ale tym razem w akcji z Karoliną Późniewską.

Ostatnią bramkę potwierdzającą dobrą kondycję bytomskiego zespołu zdobyła również Wiktoria Dziwok (asysta Klaudia Chrapek), która w tym meczu zaliczyła mistrzowskiego hat tricka. W ostatniej minucie zawodniczki z północy zdobyły bramkę honorową. Katarzyna Kasprzycka pokonała Katarzynę Kurek. Polonia zakończyła spotkanie wynikiem 3:1.

Polonistki zdobyły dwunasty mistrzowski tytuł

Podopieczne Dariusza Jędrzejczyka już po raz 12. w historii sięgnęły tytułu mistrzowskiego. Rok temu w finale również spotkały się z drużyną z Gdańska. Nasze zawodniczki udowodniły, że w pełni tytuł mistrza im się należy. Gratulujemy!

W sobotę swój sukces miała również hokejowa drużyna Polonii Bytom do lat 14. W Mistrzostwach Polski Żaka Starszego pokonali AH Legię Warszawę na katowickim lodowisku 14:4. Jak widać Polonia nie musi się martwić o zawodników w przyszłości.

Bytomianki pokazały co potrafią w finale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet/fot. UM Bytom