Wiadomości z Bytomia

Bytom: Żłobki i kluby malucha zamknięte od czwartku, 12 marca

  • Dodano: 2020-03-12 10:15

Poleceniem Wojewody Śląskiego od czwartku, 12 marca zamknięte będą żłobki i kluby dziecięce. To kolejny krok mający na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID - 19.
 

Decyzję o zamknięciu żłobków i klubów dziecięcych przekazało dziś /11marca/ Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Za pośrednictwem wojewodów zwrócono się do jednostek samorządu terytorialnego o zamknięcie do odwołania  żłobków i klubów malucha. Warto zaznaczyć, że rodzice dzieci do lat ośmiu mogą otrzymać zasiłek opiekuńczy.
 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Centrum Obsługi Telefonicznej uruchomił specjalne linie tematyczne dla osób, które potrzebują informacji na temat świadczeń z ubezpieczenia chorobowego w związku z zamknięciem placówek oświatowych, jak również w sytuacji poddania się kwarantannie lub izolacji.


Osoby dzwoniące do COT (tel. 22 560 16 00) i chcące dowiedzieć się na temat:

- zasiłku opiekuńczego i świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji - po uzyskaniu połączenia z infolinią ZUS – na klawiaturze numerycznej telefonu należy wybrać 0 – połączenie z konsultantem, a następnie 9 - zasiłek opiekuńczy i świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji.

 - ulgi i umorzenia oraz zawieszenia działalności - po uzyskaniu połączenia z infolinią ZUS – na klawiaturze numerycznej telefonu należy wybrać 0 – połączenie z konsultantem, a następnie 7 - ulgi i umorzenia oraz zawieszenie działalności

- w innych sprawach - tak jak dotychczas – po wybraniu 0 (połączenie z konsultantem), należy wybrać odpowiedni temat rozmowy:
1 - Pomoc techniczna i obsługa e-ZLA,
2 - Renty i emerytury,
3 – Zasiłki,
4 - Informacje dla ubezpieczonych,
5 - Informacje dla płatników.

Treść Polecenia Wojewody Śląskiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również