Wiadomości z Bytomia

Bytom: Żłobki i kluby malucha zamknięte od czwartku, 12 marca

  • Dodano: 2020-03-12 10:15

Poleceniem Wojewody Śląskiego od czwartku, 12 marca zamknięte będą żłobki i kluby dziecięce. To kolejny krok mający na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID - 19.
 

Decyzję o zamknięciu żłobków i klubów dziecięcych przekazało dziś /11marca/ Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Za pośrednictwem wojewodów zwrócono się do jednostek samorządu terytorialnego o zamknięcie do odwołania  żłobków i klubów malucha. Warto zaznaczyć, że rodzice dzieci do lat ośmiu mogą otrzymać zasiłek opiekuńczy.
 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Centrum Obsługi Telefonicznej uruchomił specjalne linie tematyczne dla osób, które potrzebują informacji na temat świadczeń z ubezpieczenia chorobowego w związku z zamknięciem placówek oświatowych, jak również w sytuacji poddania się kwarantannie lub izolacji.


Osoby dzwoniące do COT (tel. 22 560 16 00) i chcące dowiedzieć się na temat:

- zasiłku opiekuńczego i świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji - po uzyskaniu połączenia z infolinią ZUS – na klawiaturze numerycznej telefonu należy wybrać 0 – połączenie z konsultantem, a następnie 9 - zasiłek opiekuńczy i świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji.

 - ulgi i umorzenia oraz zawieszenia działalności - po uzyskaniu połączenia z infolinią ZUS – na klawiaturze numerycznej telefonu należy wybrać 0 – połączenie z konsultantem, a następnie 7 - ulgi i umorzenia oraz zawieszenie działalności

- w innych sprawach - tak jak dotychczas – po wybraniu 0 (połączenie z konsultantem), należy wybrać odpowiedni temat rozmowy:
1 - Pomoc techniczna i obsługa e-ZLA,
2 - Renty i emerytury,
3 – Zasiłki,
4 - Informacje dla ubezpieczonych,
5 - Informacje dla płatników.

Treść Polecenia Wojewody Śląskiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.