Wiadomości z Bytomia

Bytom wolny od dwóch ognisk koronawirusa

  • Dodano: 2020-07-02 09:30

Dobre informacje płyną z kopalni Bobrek - Piekary, która ogłosiła, że źródło epidemii zostało wygaszone. To już drugie po DPS „Kombatant” miejsce, w którym pokonano koronawirusa.

W kopalni Bobrek-Piekary nie ma już chorych pracowników, nie ma też nikogo, kto przebywałby na kwarantannie, a to jest najlepsza informacja. Dziękuję całej załodze kopalni za ścisłą współpracę i sprawną koordynację wszystkich działań w walce w epidemią - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Podziękowania za walkę na froncie z epidemią złożył Bytomiowi prezes Węglokoks Kraj Sp. z o. o. Grzegorz Wacławek. Dziękuję władzom miasta, że w tak trudnej sytuacji od początku mięliśmy ogromne wsparcie Bytomia w całej akcji. Pomoc była wielka, a współpraca na wszystkich etapach starcia z epidemią przebiegała wzorowo - mówił prezes Grzegorz Wacławek.

Kopalnia w Bobrku była jednym z większych ognisk koronawirusa w Bytomiu

W ciągu kilku tygodni, także przy współpracy z miastem (mobilne punkty pobrań) zakład przebadał wszystkich górników bytomskiej kopalni. Wielu z nich uzyskało  wówczas wynik pozytywny. Obecnie liczba ozdrowieńców to 590 osób i żaden z pracowników nie jest objęty kwarantanną.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Rafał

    Jestem dumny z Bytomia bo jako jedyne miasto podaje osocze i ma to sens. Reszta miast za murzynami. Pozdrawiam. Mieszkaniec Szombierek

  • czary

    Dobre naprawdę dobre, ze śmiechu popękały mi zajady w końcikach ust

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.