Wiadomości z Bytomia

Bytom: Wielka przeprowadzka do nowego przedszkola

  • Dodano: 2023-05-16 07:15, aktualizacja: 2023-05-15 15:21

Ponad setka maluchów ze starego przedszkola przy ul. Nowej, rozpoczęła w poniedziałek, 15 maja zajęcia w nowo wybudowanej placówce w Miechowicach. Prezydent Mariusz Wołosz i jego zastępca Adam Fras, spotkali się z kadrą pedagogiczną i dziećmi, które z radością odkrywały swoje nowe miejsce.

Nowoczesna, przestronna, zbudowana z myślą o potrzebach dzieci. Taka jest siedziba Przedszkola Miejskiego nr 58 przy ul. Nowej 66. To pierwszy od 16 lat nowo wybudowany budynek przedszkola w Bytomiu. Pod wrażeniem była też kadra pedagogiczna i personel przedszkola.

- Kontrast pomiędzy naszą starą siedzibą a komfortowymi warunkami, jakie mamy w nowym budynku, to tak, jakby porównać wiek XIX z XXI - mówi z uśmiechem Iwona Rajtar, dyrektorka Przedszkola Miejskiego nr 58.

Nowi lokatorzy czekają jeszcze na resztę zamówionych mebli i wyposażenia, które trafią do placówki już w czerwcu.

Przedszkole, które pomieści 275 dzieci

Do nowego przedszkola zostały przeniesione dzieci i personel ze starego przedszkola przy ul. Nowej. Od 1 września do tego przedszkola będą uczęszczać też dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 23 przy ul. Bławatkowej oraz dzieci z nowego oddziału żłobkowego. Docelowo w nowej placówce będzie łącznie funkcjonować 11 oddziałów przedszkolnych oraz jeden oddział żłobkowy z osobnym wejściem.

Nowy budynek został podzielony na sześć części: żłobek, przedszkole, pomieszczenie administracyjno-socjalne, pomieszczenia gospodarczo-techniczne, blok żywieniowy, a także pomieszczenia wspólne, czyli: szatnie, salę wielofunkcyjną oraz pokój dla pedagoga i logopedy. Budynek dostosowany jest do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Obecnie do PM 58 uczęszcza troje dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Plac zabaw i parking

Budowa nowego przedszkola przy ul. Nowej 66 to pierwszy etap całego projektu. W ramach II etapu inwestycji przeprowadzona będzie rozbiórka starego przedszkola oraz zagospodarowanie terenu. Powstanie parking na 20 miejsc postojowych oraz plac zabaw.

Zakończenie prac planowane jest jeszcze w 2023 roku. Budowa przedszkola z oddziałem żłobkowym jest możliwa dzięki pozyskaniu przez nasze miasto 13 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

nowe przedszkole bytom
Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również