Wiadomości z Bytomia

Bytom przystępuje do Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce

  • Dodano: 2021-02-25 07:00, aktualizacja: 2021-02-24 17:00

Dzięki członkostwu w Stowarzyszeniu, miasto Bytom między innymi wzmocni swoją pozycję jako gmina pozyskująca środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

W poniedziałek podczas sesji Rady Miejskiej w Bytomiu radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia Miasta Bytomia do Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce.

Sprawiedliwa Transformacja

Jednym z celów Stowarzyszenia, które istnieje od 1999 roku, jest wsparcie gmin górniczych w procesie sprawiedliwej transformacji (społecznej, ekologicznej, przemysłowej, kulturalnej). Proces Sprawiedliwej Transformacji polega między innymi na rewitalizacji i przywracaniu funkcji obszarom poprzemysłowym oraz zwiększeniu skali rozwiązań w zakresie energii odnawialnej.

Współpraca przyniesie korzyści

Dzięki członkostwu w Stowarzyszeniu Gmin Górniczych, miasto Bytom wzmocni swoją pozycję jako gmina pozyskująca środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz aktywnie działającej na rzecz złagodzenia negatywnych skutków związanych z procesem transformacji. Przedstawiciele miasta wezmą także udział w rozmowach na temat umowy społecznej dotyczącej transformacji. Współpraca z innymi gminami, należącymi do Stowarzyszenia, pozwoli na wymianę doświadczeń, stworzenie bardziej efektywnych metod działania oraz wypracowanie udoskonalonego bytomskiego modelu transformacji.

Miasto Bytom jest również członkiem takich związków, stowarzyszeń i organizacji jak: Związek Miast Polskich, Śląski Związek Gmin i Powiatów, Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego i Śląska Organizacja Turystyczna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również