Wiadomości z Bytomia

Bytom pomiędzy innymi - wystawa

  • Dodano: 2018-07-02 07:45, aktualizacja: 2018-07-02 11:00

Bytom oczami Marka Szczepanika zobaczymy na kolejnej wystawie w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Mocna kolorystyka, czasem odrealniona, wyrazista faktura nakładanych szpachlą farb to charakterystyczne cechy malarstwa tego bytomianina.

Na co dzień jest geodetą, lubiącym czasem wsiąść na motocykl, by zobaczyć, co jest za horyzontem. Największą jego pasją jest jednak malarstwo. Towarzyszy mu ona od zawsze, choć nie kształcił się w tym kierunku. Rysunku i technik malarskich uczył się sam.

W Bytomiu przy ulicy Siemianowickiej 62B ma swoją pracownię, gdzie w klimacie starej skrzypiącej kamienicy znajduje natchnienie. Za drzwiami pachnie werniksem, farbami i terpentyną. W kącie stoi stary żelazny piec, z głośników płynie muzyka. Przychodzę tu malować albo po prostu pobyć – mówi Marek Szczepanik.

Na wystawie zobaczymy nie tylko znajome bytomskie pejzaże, w wyjątkowej kolorystyce, ale także obrazy o innej tematyce. Zwykłe życie pokazuje mi, co malować, ale bywa też tak, że stając przed sztalugami, nie wiem do końca, jaki będzie efekt końcowy, mam tu na myśli abstrakcje.

Otwarcie wystawy odbędzie się 3 lipca o 16.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Wystawa czynna do 27 lipca.


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.