Wiadomości z Bytomia

Bytom nominowany do nagrody Najlepsze Miasto Sportu

  • Dodano: 2021-09-24 09:15

Miasto Bytom zostało nominowane przez Polski Związek Tenisowy do nagrody w kategorii "Miasto Sportu".

Związek docenił, że w naszym mieście odbywają się ważne imprezy sportowe, infrastruktura mocno poprawiła się, a sportowcy osiągają sukcesy.

Bytom wśród najlepszych

Inwestycje sportowe, organizacja prestiżowych imprez oraz sukcesy bytomian zostały dostrzeżone przez Polski Związek Tenisowy, który nominował Miasto Bytom w kategorii „Miasto Sportu” do Nagrody Biznesu Sportowego. Pozostałe nominowane miasta to Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Poznań, Toruń i Wrocław. Zwycięzcę poznamy 20 października podczas XVII Gali Sportu i Biznesu w Warszawie.

W ostatnich dwóch latach w Bytomiu odbyło się wiele ważnych tenisowych imprez. W tym roku w dniach 16-17 kwietnia w Hali na Skarpie kobieca reprezentacja Polski zagrała z Brazylią w prestiżowym Billie Jean King Cup. Mecz zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych 3:2. W 2020, jak również w 2021 roku na kortach Górnika Bytom odbyły się Narodowe Mistrzostwa Polski. Dodatkowo w tym roku w Bytomiu rywalizowali młodzi zawodnicy w ITF Juniors Grade 1. Lotos Open Polska. Warto wspomnieć, że baza sportowa przy ulicy Tarnogórskiej jest sukcesywnie powiększana. Bytom kojarzony jest z tenisem, ale również z innymi dyscyplinami sportowymi.

Nowy hokejowy dom

W tym roku zostało otwarte nowoczesne Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów i to na cztery miesiące przed planowanym terminem a hokejowe drużyny Polonii Bytom odnoszą sukcesy. W sezonie 2020/21 pierwszy zespół wygrał rozgrywki I ligi/Młodzieżowej Hokej Ligi, a kobieca drużyna po raz dziesiąty zdobyła mistrzostwo Polski. Bardzo dobrze spisywały się także młodsze zespoły: juniorzy wywalczyli mistrzostwo Polski, a juniorzy młodsi brązowe medale.

Mekka dżudo

W Bytomiu trenowała i trenuje plejada znakomitych dżudoków i dżudoczek. Nowoczesna hala sportowa przy ulicy Łużyckiej to mekka dżudo w Polsce. Beata Pacut jest tegoroczną mistrzynią Europy oraz olimpijką z Tokio a niedawno młode zawodniczki Czarnych Bytom zdobyły brązowe medale Mistrzostw Europy kadetów. W Bytomiu rozwijają się także inne dyscypliny, m. in. piłka nożna, koszykówka, boks, lekkoatletyka, łucznictwo.

Nagrody Biznesu Sportowego

To branżowe wyróżnienia w świecie sportu i biznesu. Podczas siedemnastej edycji Gali, która odbędzie się 20 października, zostaną wyłonieni laureaci w 13 kategoriach, którzy zrealizowali najlepsze projekty i działania marketingowe w obszarze sportu i biznesu. Laureatów wybiera Kapituła Statuetek, która składa się z branżowych ekspertów, posiadających ogromne doświadczenie oraz wiedzę w tematyce sportu i biznesu sportowego. W skład kapituły wchodzą przedstawiciele środowiska akademickiego, właściciele agencji marketingowych i eksperci od wizerunku w sporcie. W tym roku honorowane są projekty w okresie dwuletnim 2020-2021.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również